Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Facebook’da Ünlü Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Ana Sayfa » Güncel » Facebook’da Ünlü Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Feysbuk toplumsal medya teriminin temel taşlarını oluşturan bir platform. Her insanın dönem dönem takıldığı Feysbuk, içinde barındırdığı fenomenlerle insanları meşhur olmaya teşvik ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir yazıda aynı şekilde İnstagram’da popüler olmanın yolunu anlatmıştık. O yazımızdan sonrasında siz kıymetli takipçilerimiz için Feysbuk’da meşhur olmanın yollarını açıklayacağız. Feysbuk’da meşhur olmak için ilk olarak meşhur olmanız gerekir. Kısaca bireysel bir hesabınız var ise yalnız bireysel paylaşımlarda bulunuyorsanız herhangi mecrada meşhur olmadan Feysbuk üstünde meşhur olmanız fazlaca düşük küçük bir ihtimal. Sadece belli bir tema çevresinde paylaşımlar meydana getiren bir sayfaya haiz olmak istiyorsanız yada sahipseniz sayfanızın meşhur olması için sizlere önerilerde bulunabiliriz. Feysbuk milyarlara hitap eden esrarengiz bir yer. Sağdan soldan çaldırmış olduğu özellikleriyle son günlerde daha da karışık bir hal alan Feysbuk, sizlere İnstagram’a gore meşhur olmak için daha çok imkân sunuyor. Bunun sebebi ise İnstagram’da yer edinen reklam imkânlarının fazlaca daha fazlasının Feysbuk tarafınca kurumsal olarak yapılıyor olmasıdır. İlk olarak yenilikçi bir profil oluşturmanız gerekmekte. Hitap ettiğiniz mevzu hakkında öteki sayfaları araştırın. Sonrasında bunların üstüne iyi mi çıkabilirim? Ana fikrinde yenilikçi paylaşım fikirlerini düşünün. Bu aşamalardan sonrasında aşağıda sıraladığımız üç ana maddeyi kusursuz bir halde uygulayın.

Daha Değişik Ve İlgi Çekici İçerikler!

Feysbuk’da fenomen olma eylemi oldukça kolay bir fiil. Bir tek ilgi çekici paylaşımlarda bulunmanız lüzumlu. Bu paylaşımların ana teması çoğu zaman haber ya da eğlence oluyor. Şu an Türkiye nüfusuna hitap eden birçok boş gülmece sayfası içeriyor. Emsalsiz ve kaliteli içerikler paylaştığınızda bu sayfaların önüne kolayca geçebilirsiniz. Doğal olarak bu işi hakkıyla icra eden sayfalarda bulunuyor. Cezmi kalorifer şeklinde üst düzey mizahşörler bu işin nirvanasına ulaşmış durumdalar. Bunların yanında dumadan sağdan soldan çarpma Caps’leri paylaşan gereksiz birçok sayfa da bulunuyor. Şu an bir tek gülmece sayfalarına odaklandık. Öteki kategoriler için de konuşacak olursak gene aynı şeyi söyleyebiliriz. Kesinlikle emsalsiz içerikler üretin. Ürettiğiniz içeriklerin özgünlükten öte kaliteli olması da gerekmektedir. Rakiplerinizin paylaşım sıklıklarına ve içerik dolgunluklarına bakarak paylaşımlarda bulunun. Kısacası yenilikçi ve alışılmadık paylaşımlara haiz olun. Bu sayede oldukça büyük sayılara hitap etme hakkını bulabilirsiniz.

Küçük Reklam Destekleri!

Feysbuk bu özelliğiyle öteki toplumsal medya adreslerinin önüne geçiyor. Gerçi Feysbuk şu an kullandığımız birçok toplumsal medya ağının sahibi olsa da biz gene de değilmiş şeklinde yapalım. Feysbuk kurumsal olarak sayfa sahiplerine reklam verme fırsatları tanımakta. İlk başta alacağınız küçük bir yardım kaliteli paylaşımlar yaptıysanız büyümenize destek olabilir. Hatırlatmakta yarar görüyoruz. Eğer kaliteli paylaşımlar yamadıysanız ve itina göstermediyseniz hiçbir reklam sizleri ileriye taşımayacaktır. Taşsa dahi anlık saman alevi misali ilerlemeler olacaktır. Feysbuk görüntülenme sayısına bağlı olarak bazı ücretlere doğal olarak tutarak reklam olanakları sunuyor. Feysbuk yetkilileri tarafınca satılan bu reklamlardan oldukca abartmadan satın alarak ilk baştaki ilerleyişinizi hızlandırabilirsiniz.

Eğlenceyse Eğlence, Modaysa Moda!

Feysbuk da yapacağınız paylaşımlarda birazcık daha dikkatli olmanız gerekiyor. İnstagram benzer biçimde platformlarda yaptığınız paylaşımlarda yalnız görseller öne çıkarken Feysbuk’da insanların alışmışlığından kaynaklı olarak gönderilerin üstlerine eklene yazılarda ilgi çekiyor. Bu algıyı oldukça pozitif yönde yönde kullanabilirsiniz. Paylaşımlarınızda ki görüşlerinizi hakarete ve küfre varmayacak şekilde olduğu şeklinde gönderi kısmına yansıtın. Hislerinizi gene abartmaksızın ekleyebilirsiniz. Sadece bizim gözlemlerimize bakacak olursak meşhur olan çeşitli temalarda ki sayfalar alıntı sözlerden uzak ve gerçekliği tam olarak yakalamış olanları ilerleyebilmiş diyebiliriz. Şu demek oluyor ki takipçiye doğru bilgiyi yada ciddi espriyi sunduğunuzda takipçi size olan bağlılığını ikiye katlıyor diyebiliriz. Yürekli ve informasyon dolu paylaşımlar devamlı ilgi görecektir. Hatırlatmak istediğimiz bir şey daha var. Paylaşımlarınızda yalan yanlış bilgilere kesinlikle yer vermeyin. Yanlış haberlerle anlık kalkınmalar sağlayabilirsiniz. Sadece sonrasında bu kazancı puf diye kaybedersiniz. Bu biçim hilelerle insanları kandırmayın. Doğruluğu kati olan bilgilerle paylaşım yaparak daha ileri gidebilirsiniz.

Bu söylediklerimizi tamamen dikkate alarak ciddi sayılara kolayca ulaşabilirsiniz. Sakın pes etmeyin. Feysbuk birkaç ay sizi süründürse dahi bir zamandan sonrasında hızla büyüdüğünüzü görmüş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Uç Noktalarını Görmek İster Misiniz ? başlıklı makalemizde dünya rekorları 2016, dünya rekorları izle ve dünya rekorları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook’da Ünlü Olmak İçin Yapılması Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sadece 10 Adımda Depresyona Son Bankaların ATM’lerinden Çekilebilecek Günlük Para Limiti Ne Kadardır? Genesis G70 İncelemesi | Özellikleri Ve Fiyatı Dünyanın En Uç Noktalarını Görmek İster Misiniz ? Siyah Havuç Nasıl Tüketilir ? Kara Havucun Faydaları Nelerdir ? Kabus Dolu Geceler Mi Geçiriyorsunuz ? Parasomnia Hastalarına Müjde Geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: