Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eylül Ayında Gökyüzünde Neler Oluyor?

Ana Sayfa » Kadın » Eylül Ayında Gökyüzünde Neler Oluyor?


Yavaş yavaş çalışan çalışmayan hepimiz tatillerden dönmeye başladı. Eylül ayının ortasında okulların açılması ile birlikte bir süredir harikalar diyarında, yavaş akan yaşantımız eski düzenine geri dönecek. Gene trafik hayatımızın merkezine oturacak. Neredeyse senenin yeni sezonunu başlatan ay olarak niteleyebileceğimiz Eylül ayında gökyüzünün de trafiği bir fazlaca sıkışık. Gezegen burç değişimleri, Yeni Ay ve Dolunaylar, Merkür’ün sık sık modunu değiştirmesi ve Pluto’nun geri gitmek suretiyle durması… Bakalım Eylül Ayında Gökyüzünde Neler Oluyor ve Astrolojik anlamda genel hayatımızda neler değişiyor.

Mars Başak Burcuna Giriyor

5 Eylül’de hareket enerjimizi temsil eden Mars gezegeni Başak burcuna aşama kaydediyor. Dolayısı ile enerjimizi daha verimli ve yararlı kullanmak isteyeceğimiz bir vakit dilimine giriyoruz. Genel olarak Başak burcu periyodu hasat zamanlarıdır. Lüzumlu olmayanı, lüzumlu olandan ayırma, bir anlamda çürük pirinçleri ayıklama zamanıdır.

Fazlaca çalışmak isteyebiliriz. Bilhassa hizmet sektöründe olanlar daha çok çalışmak zorunda kalabilir. Bu sektörlerde canlılık artacaktır. Fazla detaycı, kılı kırk yaran bir eda içinde olacağımız için, bizim haricinde kimsenin söyledikleri bizlere doğru gelmeyebilir. Fazla eleştirel bir tutum sergilemeye başladığınızı fark ederseniz şaşırmayın.

Genel olarak detoks yapmak, sağlımız için yararlı bir adım atmak için uygun dönemlerdir. Aksatılan tabip kontrolleri, rutin check uplar bu zamanda rahatça yapılabilir. Sıhhatli beslenmeye yönelmek için de oldukça uygun zamanlar.

Merkür İleri Harekete Geçiyor

“Yaşasın!” sesleri ile, bir süredir Retro hareketinde olan Merkür ileri harekete geçiyor. Yavaş yavaş duraksayan işlerimizin hareket kazandığını fark edeceğiz.

Dinlence boyu telefonu suya düşüren, bilgisayarı bozulan, işleri bir türlü rast gitmeyen Başak, İkizler, Yükselen Başak ve Yükselen İkizler burçları ve haritalarında bu tesirleri fazlaca taşıyanlara da müjde! Problemler yavaş yavaş kaybolacaktır. Bir süre yazışma aletleriniz ve genel iletişiminiz mevzusunda rahatsınız. Bilhassa 19 Eylül’den sonrasında iletişimle ilgili tüm problemler son bulacaktır.

Balık Burcunda Dolunay

6 Eylül’de Balık burcunda Dolunayı deneyimleyeceğiniz. Duygusal anlamda kaybolmaya uygun olduğumuz iki haftalık bir süre dilimi bizleri bekliyor. Bilinçaltını yüzeye çıkaran rüyalar zirveye taşınacaktır. Bir filmi aratmayacak tatta rüyalar hepimizin gecelerini yorabilir. Herkesi birbirine rüyalarını anlatırken gözlemleyeceğiz.

Ay’ın Balık temasını vurguladığı zamanlar zihnin de hayallere doğru yol almış olduğu zamanlardır. Birazcık daha hülyalı fakat bir o denli da yeniye doğru istekli olabiliriz. Hayal kırıklıklarını unutmak, bir kenara atmak, hazır hissettiğimizde neler yaşamak istediğimiz idrak etmek ve üstüne hayal oluşturmak için uygun zamanlar olacaktır.

Merkür Başak Burcunda

10 Eylül’de Merkür yeniden Başak burcuna hareket ediyor. Bu süreçte sema üreten her insanın daha çok kazanacağını garantiliyor.

Dolunay’da kurmaya başladığımız hayalleri Başak burcundaki Merkür’ün yardımı ile Yeni Ay’da fikirden ürün seviyesine getirmek için adım atabileceğiz. Kurduğumuz hayaller yalnız akılda kalan fikirlerden daha fazlası olmayı hak edecek ve eğer adım atarsak kolaylıkla karşılığını alabileceğiz.

Başak Burcunda Yeni Ay

20 Eylül’de Başak burcunda Yeni Ay’ı deneyimleyeceğiz. İçimizdeki ses artık bizlere daha çok çalışmamızın zamanı geldiğini hatırlatacak. Ortalığı temizleyip, süpürmek isteyeceğiz.

Yazlıklar kalkacak ve kışlıklar ortaya çıkacak. Bir tek dolaplarımızda değil, hayatlarımızda da. Bir başımıza aslanlar benzer biçimde dolaşırken, birileri çıksın da içimizi ısıtsın isteyeceğiz. Külahımızı önümüze koyup kendi hatalarımız ile de yüzleşeceğiz.

Güzeller Güzeli Venüs Başak Burcuna Giriyor

20 Eylül’de Venüs Başak burcuna giriyor. Gökyüzünde yeterince Başak teması varken Venüs’ün de Başak burcuna girecek olması ilişkileri karıştıracak. Sevgi ve aşk’ta da yarar arayacak, işe yaramıyor bana bir şey katmıyorsa hayatımda olmasına gerek yok yaklaşımı içinde olacağız. İlişkilere fazlaca mantık karışacak olması birçok ilişkiye zarar verecektir.

Aşkta mantık yoktur. Sevgide mantık yoktur. Birçok ilişkide mantık sorgulanmaz bile. Annemizin bizlere bir faydası olup olmadığını sorgulamayız; onu severiz.

Sadece saf sevgilerin ayakta kalabileceği bir dönem yaşayacağız.

Güneş Terazi Burcunda

22 Eylül’de Güneş Terazi burcuna hareket edecek ve Terazi burçlarının doğum günlerini kutlamaya başlayacağız. Güneşin Terazi burcuna girmesi ile birlikte resmi olarak Güz mevsimini açmış olacağız.

Astrolojik olarak ise tüm sorgulamalarımıza ve yaşadığımız problemlere karşın ikili ilişkiler gündemde olmaya devam edecektir. 30 Eylül’de Terazi burcuna geçiş meydana getirecek olan Merkür gene ilişkilerdeki temaları köpürtecektir.

Bir önceki yazımız olan 6 – 10 Eylül Çocuk Etkinlikleri başlıklı makalemizde Çocuk, Etkinlikleri ve Eylül hakkında bilgiler verilmektedir.

Eylül Ayında Gökyüzünde Neler Oluyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Üniversitede Yapılabilecek Sosyal Ve Kültürel Faaliyetler Falcon Heavy Ne Zaman Fırlatılacak Tatlı İsteğini Kesmek İçin Ne Yapmalıyım ? Hangi Web Tarayıcısını Kullanacağınızı Bilmiyor Musunuz ? Dudaklara Bitkisel Bakım Nasıl Yapılır ? Jiroskop Nasıl Yapılır ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır