Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evde Kolayca Yapılabilecek Etkili Basen Eritme Hareketleri

Ana Sayfa » Kadın » Evde Kolayca Yapılabilecek Etkili Basen Eritme Hareketleri

Basenleri artık başımızın belası olmaktan çıkarıyoruz!

Hareketleri anlatmaya başlamadan ilkin mühim bir hatırlatma: Bu hareketlerin tam anlamıyla yararını görebilmeniz için beslenmenize dikkat etmeniz koşul. Günde yalnız 15 dakikanızı ayıracağınız bu hareketlerle beraber sıhhatli beslenme yardımıyla kısa sürede bu basen eritme hareketleri ile basen kalça ve bacak eritmek hakikaten oldukca kolay olacak.

Başlıyoruz!

Ilkin düz ve sert bir zemine sağ yada sol yanınıza yatarak uzanın. Bir bacağınız zemine tam temas halindeyken, öteki bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Bacağınızı aşağıya doğru yavaşça indirirken öteki bacağınıza temas ettirmeden havada asılı tutun ve karnınıza doğru çekip geri bırakın. Bunu yaptıktan sonrasında bacağınızı yine yukarı kaldırın. Bu hareketi aralıksız 10 kez yine ettikten sonrasında 5 saniye sayarak dinlenin ve öteki bacağınıza geçin. Toplamda bu egzersizi 3 kere tekrarlayın.

Bir öteki bacak çekme hareketi için sırt üstü uzanın. Üst vücudunuzu hareket ettirmeden bacaklarınızı birleştirerek karnınıza doğru çekin. Bacaklarınızı yeniden uzatırken de yere temas ettirmeyin. Bu hareketi de arka arkaya 10 kez yeniden edin ve dinlenin. Dinlendikten sonrasında yine başlayın ve bu egzersizi de 3 kez yeniden edin. Bu seriyi bitirdikten sonrasında pozisyonunuzu bozmayın ve bu sefer bacaklarınızı kırmadan olabildiğice yukarı kaldırın ve indirin. Yapacağınız hareket sayısı önceki seri şeklinde, 10 kere ve 3 kez yine. Yaparken fazlaca zorlanacaksınız fakat ihmal etmeyin acı yoksa kazanç da yok!

“Bird Dog” Egzersizi

Düz bir zeminde dizleriniz ve elleriniz üstünde dört ayaklıymışsınız şeklinde durun. Elleriniz omuzlarınızın hizasında ve beliniz düz olsun. Bu pozisyondayken sağ kol ve sol bacağınızı yavaşça yukarıya kaldırın. Kol ve bacağınız paralel olacak şekilde bu pozisyonda minimum 5-6 saniye gerilmiş halde durup başlangıç pozisyonunuza geri dönün ve aynı hareketi öteki kol ve bacağınız için tekrarlayın. Bu egzersizde bacağınızı mümkün olduğunca yukarıya doğru kaldırarak esnetebilmek ve karın kaslarınızı sıkmak oldukça mühim. Sağ el sol bacak 10 kez, sol el sağ bacak için 10 kez, toplamda da bu egzersizi 3 kez tekrarlayın.

Ben daha süratli netice almak isterim diyorsanız hareketleri yaparken zayıflama kemeri de kullanabilirsiniz. Böylece azca zamanda daha oldukca yağ yakabilirsiniz.

Hareketleri bitirdiniz. Tebrikler! Bacak, kalça ve basen eritmede ilk adımı attınız. Şimdi bol miktarda su içme zamanı. Hareketler sonrası içtiğiniz su, açığa çıkan yağ hücrelerinin vücuttan idrar ve ter kanalıyla atılmasını kolaylaştırır. Sıhhatli beslenmeyle beraber bu rutini uygulamaya devam ederseniz kısa sürede istediğiniz vücut ölçüsüne ulaşmamanız olanaksız!

Bir önceki yazımız olan Emre Erdemoğlu “Aysel” Koleksiyonunu Tanıttı başlıklı makalemizde “Aysel”, Emre ve Erdemoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Evde Kolayca Yapılabilecek Etkili Basen Eritme Hareketleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Porto Şarabının Ünlü Olmasının Sebebi Nedir ? Porta Şarabı Kaç Para ? Hurma Diyeti ile 1 Haftada 3 Kilo Vermek Mümkün Porto Gezilecek Yerler Listesi | Porto Gezi Rehberi Örgülü Salaş Topuz Saç Modelleri 2018 Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ? Türkiye İle Almanya Arasındaki Ekonomik İlişkiler Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: