Estetik Diş Dolguları

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Estetik Diş Dolguları

Young Woman Sits in the Back of a Convertible, Her Arms in the Air, Laughing With Joy

Estetik Diş Dolguları

Elbette güzel bir gülüşe sahip olmayı istemeniz en doğal hakkınız. Bu gülüşü elde edebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de estetik dolgular olacaktır. İnsanlar kendilerine bakım yaptırmaya ve daha bakımlı olmaya devam ettiklerinde dişlere de gerekli önemler verilmeye başlanmıştır. Eskiden sadece yapılan diş çekimlerinden dolayı ya da diş çürüklerinden dolayı ziyaret edilen hekimler artık estetik güzellik kavramlarının elde edilmesi için de ziyaret edilmeye başlandı. Bu sebeple diş hekimleri de yeni yöntemler ve yeni malzemeler ile bunları sağlayabilecek duruma geldiler. Özellikle estetik dolgu hem arka dişlerde hem de ön dişlerde etkisini başarı ile göstermektedir. Daha öncelerde kullanılan siyah amalgam dolgular artık yerini yeni yöntemlere bırakmıştır.

Diş hekimlerinin yaptığı dolgular hem daha parlak hem de daha pırıltı sonuçları ortaya çıkarmak için kullanılıyor. Artık hem arka dişler hem de ön dişlerde dolgular rahatlıkla yapılabiliyor ve bunlar dişin kendi renginde yapılarak estetik başarılar elde ediliyor. Artık günümüzde eski yöntemler neredeyse terk edilmiş ve artık diş rengi ile uyumlu olan porselen dolgu ve kompozit dolgu uygulamaları ön plana çıkmaya başlamıştır.

Kompozit dolgular nasıl yapılıyor?

Kompozit dolgular ön ve arka dişlere uygulama yapılarak kullanılabiliyor. Öncelikle var olan çürükler temizleniyor ve sonrasında ise bizotaj uygulaması yapılıyor. Sonrasında ise diş ile kompozit dolguyu bağlamak için bonding uygulaması devreye giriyor olacaktır. Tüm bunlara ışın veriliyor ve sertleşme elde ediliyor. Bu uygulama tüm çürük dişler için uygulanıyor. Sonrasında ise yükseklik kontrolü yapılıyor ve cilalanma işlemi yapılıyor. Bu yapılan işlemler amalgam dolguların yapımından daha uzun sürmektedir.

Porselen dolgu nedir?

Porselen dolgular ise ışınlı dolgular ve amalgam dolguların var olan eksikliklerini tamamlamak için yapılmış dolgu işlemleridir. Işın ile yapılan dolgu uygulamalarında az da olsa büzülmeler meydana gelebiliyor ama porselen dolgularda böyle durumlar oluşmuyor. Ağız ölçüsü laboratuvarda hazırlanıyor ve bu sebeple büzülme ya da uymama gibi sorunlar ortadan kaldırılmış oluyor. Porselen olguların yapıştırılma işleminde ise özel olarak kullanılan adhesive sistemi uygulanmaktadır.

Kaynakhttp://www.adaklinik.com

Bir önceki yazımız olan Boğaz'da Eşsiz Bir Gezinti: Boğaz Turu başlıklı makalemizde boğaz tekne turu fiyatları, boğaz tekne turu nereden kalkıyor ve boğazda tekne kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Estetik Diş Dolguları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj 21 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Günlük Lif İhtiyacı Nasıl Karşılanır ? Günlük Lif İhtiyacını Hesaplama 2018 Saç Modelleri Kadın Erkek Sweatshirt Tesettür Kombinleri Günlük Plak Nasıl Yapılır? KadınSo – Kadın Dünyasına Ait Pratik İşler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır