Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor?

Ana Sayfa » Sosyal Medya » En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor?

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor? Faiz mevcut paranızın belli bir oranda para getirmesi amacıyla bir finans şirketine verilerek karşılığın da her ay durağan(durgun) para almanız  mantığına dayanır.  Peki hangi bankalar yüksek faiz veriyor diye kendinize sormuş olmanız düzgüsel bir durum. En yüksek mevduat faizini kim veriyor diye bir probleminin cevabı maalesef şu diyemeyiz zira fazlaca değişken bir durum oluğundan kati bir şey söylemek doğru değil fakat ortalama bir sıralama oluşturmak sizin de kafanızda bir yerlerin oluşmasına destek olacaktır.

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi Güncel?

Faiz demek risksiz para demek. Verdiğiniz finans kuruluşu kanalıyla belli oranda paranıza para verilme vakasıdır. Elinizdeki para ne kadar olursa faizden alacağınız para miktarı da o denli fazla olacaktır. Haliyle faiz almak için bir niyetiniz var ise en yüksek faiz tatbik eden bankalar seçilmesi gerekmektedir.

Finans kuruluşları 1 senelik mevduata uygulanan faiz oranları üstünden verecekleri faizi belirlemektedir. 1 senelik mevduata uygulanan en yüksek faiz oranları sizlerin de faiz sistemini tercih ederken bakmanız ihtiyaç duyulan kriterler arasındadır.

Bankalar nakit faiz ile müşterilerinin elinde bulunan parayı alıp onlarla başka müşteriye kredi verme mantığı yatmaktadır. Banka sizden bu parayı almış olduğu için haliyle karşılığında da belli bir para önermekte.

Bizim aklımıza para dendiğinde doğal olarak bir tek Türk lirası gelmesi düzgüsel. Eğer elinizde dolar, euro ve buna benzer para birimleri var ise yapmanız ihtiyaç duyulan şey dövize en yüksek faiz veren banka hangileri mısra bir araştırma yapmamız gerekecektir.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları Veren Bankalar Niçin Tercih Edilmelidir?

Maddi getirisi yüksek olduğundan tercih sırasın bu bankalar konulmalıdır. Ek olarak faiz kesi para deposu olduğundan risk almadan en fazla geliri nereden elde ediyorsanız bunu seçmek en mantıklı seçim olacaktır.

Türk Lirasına En Yüksek Faiz Veren Bankalar?

Haliyle genel anlamda faiz hesapları türk lirası cinsinden olduğundan yapılacak şey bellidir. Bankaların TL hesabına en yüksek faizi veren, TL hesabına en fazla faizi veren bankalara araştırmak en doğrusu olacaktır.

Öteki dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalardan bir tanesi de faizin kampanya bazında 1, 2 aylık olmadığına dikkat ediniz. Sözgelişi sizi bünyelerine katmak isteyen bankalar bazı durumlarda size ilk ay %10 faiz verip gerip kalan aylarda öteki bankaların oldukça oldukça altında düşük faiz verebilirler. Bundan dolayı banka faizlerinin vadesini iyi öğrenmek gerekir. Bundan dolayı o anki paraya en yüksek faiz veren banka değil parayı yatırdığınız döneme bakmanız gerekmektedir.

Şu Anda En Yüksek Faiz Veren Banka Sıralaması

Mevduata uygulanan en yüksek faiz veren bankaları sizler için listeledik. Listeye aşağıda listeledik. Doğal olarak aşağıda listelediğimiz bankalar faiz oranında değişim yapma hakkını gizli saklı tutmaktadır.

 • Fibabanka :   %7,85
 • Halkbank :   %4,75
 • HSBC :          %5,50
 • Anadolubank e-Vadeli :    %10,75
 • Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat :   %5,00
 • Şekerbank :     %4,50
 • Tekstilbank :   %7,25
 • Ziraat Bankası :     %4,75
 • TEB Marifetli Hesap : %8,50
 • Denizbank :    %5,50
 • İş Bankası :    %4,60
 • Vakıf Bank :   %9,60
 • Odeabank e-Vadeli Mevduat : %10,00
 • Güvence Bankası :   %7,00
 • Akbank :   %4,50
 • Burgan Bank :   %6,00

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi başlıklı makalemizde Edilir, İptal ve İptali hakkında bilgiler verilmektedir.

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çoçuklarda Kas Ağrısı Sebepleri Genesis G70 Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı Aldığım Telefon Kaçak Çıkarsa Ne Yapacağım ? WordPress Kurulumu Resimli Anlatım 2018 Skoda’da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E Huawei Mate 10 Pro İnceleme – Türkiye Fiyatı – Satın Al

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır