Dudak Dolgusu Yaptıranlar Yorumları

Ana Sayfa » Güncel » Dudak Dolgusu Yaptıranlar Yorumları

Dudak Dolgusu Nedir?

Dış görünümünde hem kusursuz hem de çekici bir güzel duyu görsellik yakalamak isteyen kişiler için günümüz tıp dünyasında sağlanan fazlaca mühim fırsatlar bulunuyor. Bilhassa de yüz bölgesindeki kusurların yok edilmesi ya da güzel duyu olarak daha değişik bir görünümün elde edilebilmesi amacı ile uygulanan değişik niteliklerde güzel duyu müdahaleler bulunmaktadır. Bu kapsamda da son yıllarda ünlü-ünsüz toplumun her kesiminden şahıs tarafınca yoğun şekilde tercih edilen dudak dolgusu müdahaleleri bulunuyor. İnce dudaklara haiz olan hanımefendilerin sıkça tercih etmiş olduğu bu müdahalelerde dudakların daha dolgun ve daha etkisinde bırakan bir görünüme ulaşması sağlanabiliyor.

Dudak dolgusu, temel olarak daha dolgun, daha büyük ve daha şekilli dudak yapısına haiz olmak isteyen kişilere uygulanan güzel duyu bir işlemdir. Dudakların iç kısmına ve bununla beraber da çevresine yönelik ‘dermal dolgu’ olarak isimlendirilen maddeler hususi bir iğne yardımı ile enjekte edilir. Sadece dudak dolgusu işlemlerinin uzman kişiler tarafınca gerçekleştirilmesinin hem dudak sağlığı hem de genel vücut sağlığı açısından oldukça mühim bulunduğunun unutulmaması gerekir. Bu müdahaleler çoğu zaman dudaklarından rahatsız olan ve ufak yapısından ziyade daha dolgun ve büyük bir yapıya haiz olmasını isteyen kişilerin bu noktadaki güzel duyu arzuları temelinde gerçekleştirilir.

Dudak Dolgusu Iyi mi Yapılır?

Çağımızda oldukça popüler bir hale gelen dudak dolgusu estetiğindeki müdahalelerde, ciltte oldukça mühim tesirleri bulunan ‘hiyalüronik asit’ adlı maddenin ilerleyen yaş ile beraber kendiliğinden kaybolması ve fonksiyonlarını tam manası ile yerine getirememesi durumu söz mevzusu olur. Bu aşamada da dudaklarda incelme ve ciltte çizgi, kırışıklık oluşumuna mahal verir. Dudak dolgusu müdahaleleri yardımıyla ise cilt açısından fazlaca mühim olan bu maddenin değerlerinin daha da yukarıya çekilmesi amaçlanır.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin bazı hususlarda dikkatli olmaları oldukca önemlidir.

  • Dudak dolgusu yaptırmak suretiyle başvurulacak kurumun ne olursa olsun tam teşekküllü bir merkez yapısına haiz olması
  • Hijyenik olması ve kesinlikle uzman doktorlar ile müdahaleleri gerçekleştiriyor olması.
  • Bunun haricinde dolgun dudaklar için uygulanacak müdahalelerde dudakların hacminin doğru şekilde belirlenmesine ve sigara şeklinde zararı dokunan alışkanlığın bulunmuş olduğu hastalarda minimum 1 hafta öncesinde sigara bağımlılığından kurtulmuş olması gerekir.
  • Ek olarak müdahalelerden ilkin kesinlikle ‘kan sulandırıcı’ niteliğe haiz olan ilaçların kullanımından kaçınılması gerekir. Eğer bu şekilde bir ilaç kullanıldıysa müdahalelerin yaptırılmaması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin Zayıf Kalma Sırları başlıklı makalemizde kalmanın, ünlülerin zayıf kalma sırları ve Yeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar Yorumları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Stresi Azaltan Yöntemler Ve Besinler Avokado Faydaları Ve Zararları Örgü Motif Modelleri Ve Yapılışları Diyet Yaparken Açlığı Bastırmak Bahar Diyeti 17 Günde 6 Kilo Tüm Zamanların En İyi 5 Kore Dizisi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır