Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir ?

Ana Sayfa » Kadın » Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir ?

Doğru makyaj yapmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan esas durum makyaj malzemelerinin doğru uygulanmasıdır. Doğru şekilde uygulanmayan makyaj malzemeleri ciltte bitkin ve solgun bir görünüm oluşmasına sebep olur. Bu yazımızda makyaj malzemelerinin doğru kullanımını ve doğru makyaj yapmak için nelere dikkat edilmesi icap ettiğini inceleyeceğiz.

İşte Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
Doğru Ten Ürünleri Seçmek: Doğru makyaj yapmanın ilk adımı doğru ten ürünleri seçmektir. Fondöten seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan durum fondötenin ciltten daha açık ya da daha koyu bir tonda seçilmemesidir. Ten renginiz ile aynı olan ve yüzünüzle bütünleşen renk sizin için uygun olan fondöten rengidir. En doğru fondöten seçimi ise gün ışığında yapılır. Fondöten yüze uygulanırken herhangi bir fırça ya da sünger kullanılmalıdır. Doğru bir sürüm için tampon hareketlerle sürüm yapmak şarttır. Fondöten tek bir noktaya toplanmadan yüzün her bölgesine yayılmalıdır.

Pudra Seçimi: Pudra seçimi ve kullanımı da doğru makyaj yapabilmek için önemlidir. Pudra tek başına kullanılacaksa renkli olabilir fakat fondöten üstüne kullanılacaksa saydam olmalıdır. Saydam doğrusu transparan pudralar ince bir katman halinde uygulanmalıdır. Aksi taktirde “cakey görünüm” isminde olan un kurabiyesi seçimi bir görünümde olmak kaçınılmazdır. Doğru pudra uygulaması ise sadece bir pudra fırçası ile yapılabilir.

Göz Kalemi: Göz kalemleri, göz makyajının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Doğru göz kalemi kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler göz kaleminin göz çukurundan dışarıya taşırılmaması ve oldukça fazla uygulanmamasıdır.

Farlar ve Eyelinerlar: Farlar ve eyelinerlar için de göz kalemi için söylenen durumlar tekrarlanabilir. Fakat far ve eyelinerlar da birkaç fazladan durum da söz mevzusudur. Doğru makyaj yapmak için göz makyajına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Bu sebeple makyaj ile ön plana çıkarılmış olan gözlerin hataları da ön plana çıkmış olacaktır. Far uygulaması göz kapağı çizgisine kadar yapılmalıdır. Bilhassa simli farların kaş altına kadar uygulanması abartı bir görünüm verecek ve sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır. Kaş altına uygulanması ihtiyaç duyulan farlar açık renkte olan farlardır. Açık renk farların kaş altına uygulanması kaşların daha kalkık gözükmesini sağlar. Bunun haricinde eyeliner uygulamasının da far uygulamasının üstüne yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde far eyeliner uygulamasını sönük bırakır ve sürülen eyeliner belli belirsiz, nefes bir hal alır.

Dudak Makyajına Dikkat: Dudak makyajı için en doğru makyaj şekli ise nemlendirici kullanılarak meydana getirilen uygulamalardır. Dudak makyajında uygulama sırası nemlendirici, dudak kalemi, parlatıcı ya da ruj şeklinde olmalıdır. Eğer rujun kalıcılığını çoğaltmak istiyorsanız üstüne bir miktar pudra sürmenizde yarar vardır. Ek olarak dudak makyajında meydana getirilen en büyük hata olan dudak kenarlarını unutma hatasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ruj uygulaması bir tek dudağın ortasına değil kenarlarına da yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan BB Krem Nedir ? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde bb krem garnier, bb krem gözenekleri tıkar mı ve bb krem gratis hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yürüyüş Yapmanın Faydaları Nelerdir? Akıllı Ev Teknolojisi Nedir? Ne İşe Yarar? Halsizlik,Unutkanlık Ve Üşümenin Sebebi Hashimoto Tiroidi Olabilir ! Mevsim Değişikliği İnsanları Nasıl Etkiler ? Sarı Ballıbaba Otunun Faydaları Selülitle Bitkisel Çay Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: