Doğa İçin Çal 8 – Hayde | İlk Kez Burada

Ana Sayfa » Güncel » Doğa İçin Çal 8 – Hayde | İlk Kez Burada

Tabiat İçin Çal projesinin sekizinci emek vermesi gösterildi. Umut Erdim, Uras Benlioğlu ve Cem Yılmaz şeklinde adların yer almış olduğu yeni projede Hayde şarkısı söylendi.

Tabiat İçin Çal, küresel iklim değişikliği, GDO’lu ürünler, çevrenin kirlenmesi benzer biçimde tabiat problemlerine dikkat çekmek amacıyla agaclar.net internet adresinden Fırat Çavaş ve agaclar.net tarafınca başlatılan, ağaç temalı organik müzik üreten gruba ilişkin internet sayfası ve müzik projesidir. Türkiye’yi dolaşan ekip, Türkiye’nin değişik illerinden müzisyenler tarafınca seslendirilen müzik parçalarını kendi internet sayfasında ve Youtube’da yayınlamaktadır.

Çalışmanın ana teması, ABD’de yapımcı ve ses mühendisi Mark Johnson tarafınca dünyanın her yerindeki müzisyenlerin bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulan Playing for Change isminde multimedya müzik projesi örnek alınmıştır. Proje ekibi Türkiye’de benzer bir proje yapıldığı mevzusunda bilgilendirilmiş ve izin alınmıştır. 2011 senesinde yapılmaya başlanan ilk projeleri Divane Aşık Şeklinde eserinde 45 gönüllü müzisyen bir araya getirilmiştir.14 Aralık 2011 tarihinde Youtube’da kendi kanalında gösterilen video 2015 yılı aralık ayına kadar 7.139.808 kez izlenme rakamına ulaşmıştır. İkinci emek verme olan Uzun İnce Bir Yoldayım adlı eserde ise 91 müzisyen gönüllü olarak bulunmuşlardır. Bu emek harcama da Youtube’da ilk emek harcamadan bigün sonrasında şu demek oluyor ki 15 Aralık 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Bu video da ilk videoya yakın izlenme oranı elde etmiştir.

İkinci çalışmanın arkasından üçüncü emek harcama, Gesi Bağları, Çayeli’nden Öteye ve Çemberimde Gül Oya isminde parçaların art arda seslendirilmesiyle yapılmıştır. 2012 senesinde Selvi Boylum Al Yazmalım ve 2013 senesinde ise Bitlis’te Beş Minare adlı yapıt, gene dünyanın bazı yerlerinde bulunan sanatçılar ve Türkiye’de ki gönüllü müzisyenlerin iştirakı ile yapılmıştır. 28 Nisan 2013 tarihinde Youtube’a eklenen Bitlis’te Beş Minare adlı video üç ayda iki milyona yakın izlenme rakamı elde etmiştir

2010 senesinde kurulmasının arkasından projede meydana getirilen emek harcamalar ve projenin kendisi medyada yer almaya adım atmıştır.Proje kapsamında meydana getirilen çalışmalara Cahit Berkay, Şebnem Ferah, Levent Yüksel, Hayko Cepkin, Fuat Saka, Aslı, Sümer Ezgü benzer biçimde meşhur müzisyenler de katılım göstermişlerdir. Ek olarak amatör olarak müzisyen olan beyazperde ve tv sanatçıları Levent Üzümcü, Timur Acar’da bazı eserlerde yer almışlardır.

2011 yılı Trabzonspor Yandaş Hususi Ödülllerinden, BMN Hususi Ödülü Tabiat İçin Çal projesine verildi.

2011 senesinde Kültür, Gezim ve Çevre Gazetecileri Derneği (KÜLTURÇEV) tarafınca verilen “Çim Adam Ödülü”nü , Tabiat İçin Çal projesini organize eden agaclar.net’e verildi.

Proje, Kosova’nın değişik bölgelerinde ikamet eden Türk, Arnavut ve Boşnak 35 genç tarafınca, “Ikimiz de buradayız” sloganıyla örnek alınmıştır.

Tabiat İçin Çal projesinin adından esinlenen kameraman ve muhabirler, 2013 senesinde düzenlenen 18. Internasyonal Senenin En İyi Haber Görüntüleri Yarışmasının açılışında “Haber için çal” adlı kliple Türkiye Haber Kameramanları Derneğinin tanıtımını yaptılar

Bir önceki yazımız olan Skoda'da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E başlıklı makalemizde çin elektrikli araba fiyatları, elektrikli araba fiyatları ve elektrikli araba markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğa İçin Çal 8 – Hayde | İlk Kez Burada - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Meyve Detoksu Tarifleri

Meyve Detoksu Tarifleri 22 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bayat Ekmek Değerlendirme Nefis Yemek Tarifleri Youtube’un Yeni Para Kazanma Stratejisi 14 Eylül 2017 Günlük Burç Yorumları Hamilelikte Kalsiyum Eksikliği Belirtileri Nanenin Faydaları İbrahim Saraçoğlu 11 Farklı Trend Olmuş Örgü Saç Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır