Diyetteyken Tuvalete Çıkamamak

Ana Sayfa » Güncel » Diyetteyken Tuvalete Çıkamamak

Çağıl son zamanların hastalığı kabızlık, kısıtlı gıda grupları ile rejim meydana getiren hanımefendileri vuruyor…

Boehringer Ingelheim tarafınca meydana getirilen araştırmalara gore Türkiye’de rejim meydana getiren her üç hanımdan biri yaşam standardını negatif yönde etkileyen kabızlık problemi yaşıyor. Kabızlık, rejim döneminde kısıtlanan gıda çeşitliliği ve miktarı sebebiyle rejim yapanları da tehdit ediyor. Rejim icra eden her üç hanımdan birinin çekmiş olduğu kabızlık problemi için uzmanlar egzersiz ve tertipli beslenmenin yanı sıra lifler içeren gıda takviyeleri tavsiye ediyor.

Mevzuyla ilgili olarak izahat icra eden Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Osman Bulutlar  ”Günümüzde bilhassa şehirlerde yaşayan bireyler karınlarını liften oldukça yoksul, katkı maddesi zengini hazır gıdalar ile doyurmayı tercih ediyor.  Bu tip liften yoksul beslenme şekli, yeteri kadar sıvı alınmaması, yetersiz fizyolojik aktivite, düzensiz dışkılama alışkanlıkları bireylerde aşırı yağlanmaya ve kabızlık şeklinde mide barsak sistemi hastalıklarına yol açıyor.

Rejim için başvuran hastaların büyük kısmı bununla beraber başta kabızlık olmak suretiyle mide barsak sistemi hastalıklarından yakınma ederler.  Günümüzde çoğunlukla uygulanan protein ağırlıklı düşük lif içerikli ketojenik rejimler esnasında kabızlık daha da kolay oluşmaktadır.

Hastanın detaylı bir tıbbi öyküsünün alınması ve kabızlığa niçin olabilecek bir hastalığı ya da var ise kabızlığa niçin olabilecek devamlı kullandığı bir ilacın varlığının araştırılması ve kabızlık tanısının konulması önemlidir. Daha sonrasında günlük toplumsal ve fizyolojik aktiviteleri, beslenme alışkanlıkları, lif tüketimlerinin 25 gramın üstünde olması, sıvı alımı ve hela alışkanlıkları da sorgulanır.

Tedavi için bilhassa liften varlıklı bir beslenme düzenlenir, günlük 35 gram civarında bilhassa eriyebilen ya da yarı eriyebilen bir lif tüketimi hedeflenir. Liften yoksul gıdaların tüketimi kısıtlanır.  Bunu  sağlayamayan bireylere verilen suda eriyebilen  bir lif takviyesi günlük kafi sıvı alımı ve tertipli wc egzersizleri ile desteklenir” dedi.

Boehringer Ingelheim’ın çözünebilen naturel lif Glucomannan içeren ürünü Dulcofibre, bağırsaklarda hacim oluşturarak tokluk hissi uyandırır, mide boşalmasını yavaşlatır, karbonhidrat ve yağların emilmesini azaltarak diyetin başarısına destek verir. %100 naturel lif Glucomannan, Japonya ve Çin’de bitkisel tedavilerde kullanılan Amorphophallus konjac bitkisinin kökünden elde ediliyor ve kabızlık problemi çekenler için Türkiye’de alanında tek ürün olarak naturel bir çözüm sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Twitch'den Ne Kadar Para Kazanılır ? başlıklı makalemizde gamescom twitch, Kazanılır ve Nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Diyetteyken Tuvalete Çıkamamak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Steroid’in erkekler üzerine etkileri nelerdir ? Utangaç Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri Doğa İçin Çal 8 – Hayde | İlk Kez Burada Koltuk Altında Batma Hissi Nedenleri Taş Devri Diyeti İle Zayıflayanlar Dna Testi Nasıl Yapılır Kaç Para

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır