Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dikkat ! Fazla Spor Aşkı Öldürüyormuş

Ana Sayfa » Sağlık » Dikkat ! Fazla Spor Aşkı Öldürüyormuş

Hotels.com’un yeni araştırmasına gore Avrupa genelinde her 5 spor tutkunundan 3’ü, deplasmana eşlerindense dostlarıyla gitmek istiyor. Türkiye’de ise her 4 taraftardan 3’ü, bir final müsabakasını izlemeyi sevilmiş olduğu kişiyle tatile gitmeye tercih ediyor.

Konaklama uzmanı Hotels.com™’un yayınladığı yeni Sports Travel Scorecard raporuna bakılırsa Avrupalı sporseverler tuttukları takıma, eşlerine ya da sevgililerine olduğundan daha çok tutkuyla bağlı! Avrupa genelinde her altı kişiden biri takımına daha sadık bulunduğunu belirtirken, Türkiye’de her beş taraftardan biri, bir karşılaşmayı seyretmek suretiyle gezi etmek için sevilmiş olduğu kişiden ayrılabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle spor tutkusu ve romantizm, pek de bağdaşmıyor!

MAÇ KEYFİ ROMANTİK TATİLE TERCİH EDİLİYOR

Avrupa averajına bakıldığında, fanatik taraftarlarının yüzde 50’sinin büyük bir final karşılaşmasını izlemeyi tercih etmiş olduğu ve yalnızca yüzde 44’ün sevilmiş olduğu kişiyle tatile çıkmayı istediği görülüyor.

EN ROMANTİK NORVEÇLİLER

Romantizme en uzak taraftarlar ise Ruslar. Rapora gore Rusların yüzde 72’si ilgilendikleri spor branşındaki bir final maçı izlemeyi seçerken, yalnızca yüzde 25’i sevilmiş olduğu kişiyle beraber duygusal bir tatile çıkmak istiyor. Norveç ve Birleşik Krallık ‘ta ise durum bunun tam aksi. Norveçli sporseverlerin yalnızca yüzde 30’u, Birleşik Krallık’takilerin yüzde 34’ü bir spor müsabakasını duygusal bir tatile tercih ediyor.

ARKADAŞLAR EŞLERDEN ÖNCE GELİYOR

Spor tutkunlarının yüzde 56’sı müsabakaları dostlarıyla izlemeyi tercih ederken, yalnızca yüzde 21 partnerleriyle beraber olmak istiyor. İki oran arasındaki farkın en yüksek olduğu ülkelerse Finlandiya ve Danimarka. Bu ülkelerdeki taraftarlar, spor karşılaşmalarını dostlarıyla izlemeyi, eşleriyle izlemekten beş kat daha çok tercih ediyor.

TÜRKİYE’DEKİ ERKEKLERİN YALNIZCA YÜZDE 13’Ü…

Türkiye’deki bayanlar ise spor etkinliklerini sevdikleri kişiyle beraber gezi etmek için bir seçenek olarak görüyor. Rapora gore bayanların yüzde 44’ü, spor etkinliklerini seyretmek için sevgilileri ile beraber gezebileceklerini söylüyor. Buna rağmen adamların yalnızca yüzde 13’ü, spor etkinlikleri için eşleri ya da sevgilileriyle beraber gezi etmek istiyor.

“SPOR TUTKUSU İLİŞKİLERİ RİSKE SOKABİLİYOR”

Simon Matthews, Hotels.com EMEA bölgesi Halkla İlişkiler Müdürü araştırmanın neticelerini şu sözlerle değerlendirdi: “Spor tutkusu pek fazlaca kişinin hayatında mühim yer tutuyor ve bu kişileri sevdikleri ekip ya da sporcuları seyretmek için yıl boyu gezi ediyor. Gene de araştırmanın neticeleri bizi şaşırttı. Spor sevgisiyle gezi eden kişilerin ilişkilerini riske atmayı göze alması, bu kişilerdeki spor aşkının her şeyin üstünde bulunduğunu gösteriyor. Böylesi tutkulu kişiler için kim bilir en doğrusu, spora kendileri kadar kıymet veren ve bu tutkularını paylaşan kişilerle beraber olmak”.

Bir önceki yazımız olan Bel Fıtığı Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar başlıklı makalemizde bilinen, Doğru ve fıtığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Dikkat ! Fazla Spor Aşkı Öldürüyormuş - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ukrayna Hakkında Hiç Duymadığınız 25 Enteresan Bilgi Düz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? Gençleşmek İçin Ameliyat Olmanız Şart Değil ! Heykeli Dikilen Milli Kedimiz Tombiliyi Tanıyor Musunuz ? :) Stranger Things İkinci Sezon Fragmanı Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Maddeler Halinde

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: