Deniz Marulu Nasıl Kullanılır ?

Ana Sayfa » Güncel » Deniz Marulu Nasıl Kullanılır ?

Deniz Marulu Nedir?

Deniz marulu, Ulva olarak da bilinir. İngilizce’de Sea Lettuce olarak bilinir..Bir yeşil alg türü olan deniz marulu yenebilir yosun türleri içinde bulunur. Deniz marulu uzak asya ve güneydoğu asya bölgelerinde yetişen ve tüketilen bir besindir. Genel anlamda organik ortamdan elde edilmiş Ulva’nın insanoğlu tarafınca üretimi de yapılmaktadır. Nebat 45 santimetre uzunluğa ve 30 santimetre çapa kadar büyüyebilir. Sığ sularda daha sık rastlanabilir sadece okyanus derinlerine kadar yaşayabilme mevzusunda adapte olmuşlardır.

Deniz Marulunun Yararları

Taze Ulva, % 9 oranında protein ihtiva eder. % 50 şeker ve nişasta ihtiva eder ve% 1’den daha azca yağ ihtiva eder. Ek olarak; A, C, E, riboflavin, pantotenik asit, niasin, B12, kolin, biyotin, folik asit ve tiamin benzer biçimde vitaminleri de ihtiva eder. Deniz marulu % 31 oranında rejim lifi ihtiva eder. Ek olarak; vejetaryenler için mühim bir B12 kaynağıdırlar.

Meydana getirilen son araştırmalarda deniz marulunun güçlü bir yağ yakıcı olduğu ek olarak vücuda sürülmek sureti ile selülit ve portakal kabuğu görünümlü deri problemlerine fazlaca iyi geldiği belirtilmiştir. Bölgesel yağların erimesinde kullanılan karışımların içinde bulunur ve bu mevzuda etkili olabileceği dile getirilmiştir.

Deniz Marulu Iyi mi Kullanılır?

Deniz marulu, tüketildiği bölgelerde çorbalara, salatalara eklenmiş olur. Ek olarak suşi ile tüketilir. Dayanıksız bir gıda olduğundan taze halinde buzdolabında 2 günden fazla saklanmamalıdır. Deniz marulu çürüdükçe ciddi anlamda toksik maddeler oluşturur ve çürük deniz marulunun tüketimi zehirlenmelere yol açabilir.

Not: Yazımız bilgilendirme amaçlıdır tüketim tavsiyesi değildir. Ülkemiz; deniz maruluna alternatif yada daha üstün özellikte bitkiler açısından oldukça varlıklı bir ülkedir.

Bir önceki yazımız olan Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Lekeler başlıklı makalemizde Çıkan, Geçer ve Kızarıklıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Deniz Marulu Nasıl Kullanılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılmalı Apple’ın Otonom Sistemler Üzerindeki Çalışmaları Akıllara Zarar Yemek Yemeyi Unutmak İstiyorum Facebook Watch ABD’deki tüm kullanıcıların erişimine açıldı Obeziteye Karşı Doğru Beslenme Teknikleri Çörek Otunun Yağının Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır