Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Cilt Lekeleri İçin En Etkjli Maske Tarifleri

Ana Sayfa » Güncel » Cilt Lekeleri İçin En Etkjli Maske Tarifleri

Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Cildin renk tonunu belirleyen iki unsur vardır. Birincisi; cildin haiz olduğu rengin kalıtsal olup, genetik yatkınlık ile belirlenmiş bir renk olması. İkincisi: Dış etkenlere maruz kalması ile oluşan renk tonu.

İkinci olarak bahsettiğimiz, negatif çevresel etkilerin sonucu, lokal olarak oluşan ve cilt lekesi olarak adlandırılan renk öbekleridir. Lekenin büyüklüğü, etkilendiği dış unsurun çeşidine bağlıdır.

Cilt lekelerini, solaryum, güneş ışınları, alınan ilaçlar, karaciğer hastalıkları yada hormonsal bozukluklar meydana getirir. Kalıtsal olup güneş ışınları ile yaz mevsiminde artış gösteren çil dediğimiz lekeler de mevcuttur.

Cildin dış etkilere maruz kalmasına müdafa mekanizması olarak, melanin pigmentinin cildin o bölgesinde fazla birikmesi sonucu bu giderilebilir lekeler oluşur. Cilt lekeleri için maske tarifleri, faydası kanıtlanmış çözümler sunmaktadır.

Yoğurt ve Bal: Laktik asit ve nemlendirici özellikli karışım, lekeler için etkilidir.

Limon: Cilt rengini, düzgüsel tonlarına getirmekte etkilidir. Bu görevi yaparken lekeler üstünde de yok edici tesiri vardır.

Elma Sirkesi: Cilt lekesinin olduğu bölgeye uygulandığında, yok edici tesiri vardır. Cildin, pH seviyesini dengelemesi de en mühim faydasıdır.

Bal ve Zerdeçal Maskesi: İki malzemeden de bir çay kaşığı kullanılarak elde edilmiş karışım, cilt lekeleri için etkili bir maskedir. Karışıma yoğurt da ilave edilebilir.

Avokado ve Zerdeçal: Yarım çay kaşığı kullanılan malzemeler, cilde uygulanarak 1 saat bekletilir.

Soğan Suyu ve Limon: İki etkili araç-gereç, karışımı vitamin ve asit yapısı yardımıyla, renk açıcı tesir verir.

Cilt lekeleri için maske tariflerinden hangisi uygulanırsa uygulansın, ilk olarak lekenin sebebi ve ne tür bir kir bulunduğunun bilincinde olmak, gerekiyorsa bir tıbbi muayeneye başvurmak tavsiyemizdir.

Bir önceki yazımız olan Son Günlerde Açlık Hissiniz Kaybolduysa Dikkat Edin ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cilt Lekeleri İçin En Etkjli Maske Tarifleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

mavikorku14 Eylül 2017

Sivilceler için bence en etkili şey günlük duş!

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kıbrıs’a Yolunuz Düşerse Buraları Görmeden Gelmeyin | Kıbrıs Gezilecek Yerler Rehberi Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır ? Diyet İçin En Önemli Etken Psikolojik Hazırlık Protein Eksikliği Kadın Hastalıklarına Neden Oluyor! Kaz Dağları Kamp Alanı Gezi Rehberi Kafein Kullanmadan Da Odaklanabileceğinizi Ve Enerjinizi Arttırabileceğinizi Biliyor Musunuz ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır