Çilek Sirkesi Cilde Faydaları

Ana Sayfa » Güncel » Çilek Sirkesi Cilde Faydaları

Çilek Sirkesi Iyi mi Kullanılır? Evde Naturel Çilek Sirkesi Iyi mi Yapılır?

Çilek sirkesi; içinde ne olduğu bakımından fazlaca varlıklı olan sirkedir. Salatalara, çorbalara ve yiyeceklere eklenebildiği benzer biçimde cilt bakımı ve saç bakımı amacıyla su ile karıştırılarak uygulanır. Cilt bakımı için tonik olarak, saç bakımında ise son olarak durulama suyuna ilave edilerek kullanılabilir. Ağız içinde oluşan yaralara da yararlı olduğu iddia edilmektedir.

Çilek Sirkesi Yapılışı

1.  Tercihen ilaçsız, organik çilekler iyice yıkanır ve sapları kesilir.

2. Bir çatal yardımı ile çilekler hafifçe ezilir ve bir kavanoz içine eklenmiş olur.

3. Fermantasyonu kolaylaştırmak için içine bir miktar toz şeker yada bal ilave edilebilir.

4. Çileklerin hizasına kadar su eklenmiş olur ve karıştırılır

5. Kavanozun ağzı kapatılmaz sadece üstüne bir tülbent konur.

6. Kavanoz serin ve güneş almayan bir yere konur

7. İki günde bir çilekler karıştırılır ve bu şekilde 15 gün bekletilir. 15 gün sonunda karışım iyice süzülür ve süzgeçten geçirirken çilekler iyice ezilerek suyu tamamen çıkarılır.

8. Süzülmüş çilekler 10-15 daha aynı kavanozda ve tülbentli bir halde bekletilir ve gene süzülür. Son olarak aynı şekilde 10-15 gün bekletildikten sonrasında  süzülür ve çilek sirkesi kullanıma hazır hale gelir. Ne kadar oldukça bekletilirse o denli kaliteli bir sirke elde etmek mümkündür.  Hazırlanan sirke cam şişelere konur ve ağzı tıpalanır yada kapağı var ise sıkıca kapatılır.

Bir önceki yazımız olan Spora Yeni Başlayanlar İçin Beslenme Programı başlıklı makalemizde 1 haftada 3 kilo verdim, beslenme ve clean bulk beslenme programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Çilek Sirkesi Cilde Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sebamed Ürün Satışı Çörek Otunun Yağının Faydaları Falcon Heavy Ne Zaman Fırlatılacak Brad Pitt Filmleri Ve Genç Kalma Sırları Ağaç Evde Tatil Yapmayı Sever Misiniz ? İşte Sizin İçin Hazırladığımız Türkiye’nin En Güzel Ağaç Ev Tatil Yerleri Gezi Rehberi Fazla Ağrı Kesici İçmek Öldürür Mü ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır