Çam Kabuğu Ekstresi Kullananlar

Ana Sayfa » Güncel » Çam Kabuğu Ekstresi Kullananlar


Çam kozalağı ekstresi; çam ağaçlarının tohumlarını barındıran kozalakların içinde bulunan etken maddelerin, boş maddelerden arındırılmasıyla elde edilmiş bir ekstrat üründür. Anti-viral, anti-mikrobiyal, anti-parazitik, anti-tümör ve kuvvetli bir antioksidan olduğu bilinmektedir. Ek olarak bağışıklık sistemini güçlendirici tesirleri bazı araştırmalara mevzu olmaktadır.

Çam Kozalağı Ekstresinin Yararları Nedir?

Tıbbi bir naturel takviye olarak, çam kozalağı ekstresi (PCE) bazı otoriteler tarafınca kabul görmüştür. Günümüzde Japonya’da, çam kozalağı aslı, soğuk algınlığından kansere kadar değişen hastalıkların ve hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Kozalak içindeki etken maddeler polisakkaritler, tanenler, ligninler ve çeşitli fenolik asit çeşitleridir. Araştırmacılar bu maddelerin insan vücudunda ne şeklinde etkisinde bırakır oluşturduğunu ve sistemi iyi mi etkilediğini incelemişlerdir. Araştırma sonuçlarına gore pozitif yönde bazı sonuçlar ortaya çıkmıştır. Çam kozalağı ekstresi;

* Vücutta antikor üretiminin artması şeklinde bazı sonuçlar ortaya çıkmıştır.

* Hiv virüsünün büyümesini baskılayıcı özellikleri bulunabilir

* Bağışıklığı sağlamlaştırır

* İnfluenza ve herpes simpleks virüsünün büyümesini engeller

* Tümörlerin büyümesini engellemiş olan özellikleri olabilir

* Fareler üstünde meydana getirilen araştırmada meme kanseri tümörü oluşmasını sağlayacak (Mouse mammary tumor virus) MMTV virüsü ile enfekte edildiklerinden sonrasında, oral ve intravenöz (serum şeklinde) çam kozalağı ekstresi belirli dozlarda farelere verilmiştir. Sonuçlarda MMTV virüsünün büyük oranda baskılandığı görülmüştür.

* Grip benzer biçimde öteki virüs kaynaklı sorunlara da tesir edebileceği gösterilmiştir. Yüksek dozlarda bile ekstrenin toksitesinin gözlenmemesi ek olarak güvenli bir takviye bulunduğunu izlemini vermektedir.

* Uçuklar için faydalıdır.

Not: Yazımızda bahse geçen hususlar, yalnız informasyon durumunda olup, kullanım tavsiyesi asla değildir. Çam kozalağı ekstresi ile ilgili yazılanlar gelecek seneler için ümit vaat ediyor. Sadece şuan için bahsedilen yararları ile kafi bilimsel emek harcama sayısı kısıtlıdır. Ülkemiz çam ağaçları bakımından varlıklı sayılabilecek bir ülke fakat ne yazık ki kozalak ekstreleri ile ilgili ses getirebilecek bilimsel çalışmamız yok. Potansiyellerimizin değerlendirilmesi dileği ile..

Bir önceki yazımız olan Twitch'den Ne Kadar Para Kazanılır ? başlıklı makalemizde gamescom twitch, Kazanılır ve Nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Çam Kabuğu Ekstresi Kullananlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yutkunma Güçlüğü Hangi Hastalığın Belirtisi ? Kabızlığı Gidermenin En Hızlı Yolu Koltuk Altı Kararması Limon Karbonat Porto Şarabının Ünlü Olmasının Sebebi Nedir ? Porta Şarabı Kaç Para ? 2017 Gaye Turgut Saç Rengi ve Modelleri 40 Yaşını Geçtiyseniz Dikkat Edin !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır