Bu Mekanları Mutlaka Görün ! Tüyleriniz Ürperecek

Ana Sayfa » Güncel » Bu Mekanları Mutlaka Görün ! Tüyleriniz Ürperecek

10-UKRAYNA, PRİPYAT;

Bir zamanlar 50.000 kadar kişinin yaşamış olduğu Pripyat şehri 1986 senesinde buradaki nükleer santraldeki kazadan sonrasında tamamen boşaltıldı. Yaşanmış olan yüklü miktardaki sızıntı sebebiyle birçok insan ve bölge hayvanları mutasyon geçirdiler.

Ukrayna, pripyat

9-HİNDİSTAN, JATİNGA;

Hindistan’daki bu köyün zararsız görünümü aslına bakarsak ürpertici bir vakası maskelemektedir. İstisnasız olarak her senenin eylül ve ekim  aylarında bir tek 19:00-22:00  saatleri içinde binlerce kuş bilinmeyen ve açıklanamıyan bir sebepten dolayı Jatinga köyüne sert bir iniş yaparak çıldırmışçasına kendilerini öldürmektedir.

jatinga-hindistan

8 – JAPONYA, HASHİMA ADASI;

Tek gelir deposu olan kömür madenlerinin kapatılması burada yaşayan tüm insanların zorla taşınmasına sebep olmuştu. Bir zamanlar evlatların güle oynaya koşturdukları sokaklar yerini ürpertici sessizliğe ve ıssızlığa bırakmıştı. 1974 yılından beri burada hiçbir kimse yaşamamaktadır.

japonya-hashima-adasi

7 – JAPONYA, AOKİGAHARA ORMANI;

İçinde sık ve uzun ağaçların bulunmuş olduğu bu orman psikoloji bozacak derecede ürkütücü bir bölgedir. Son 60 yılda minimum 500 şahıs bu ormanda dayanamayıp kendini öldürmüştür. Ek olarak ormanın altında bulunmuş olduğu kabul edilen varlıklı demir yataklarının pusulalarda sapma yarattığı ve bu yüzden pusulası bozulan seyyah insanların bu dev ormandan çıkamayıp açlıktan ve korkudan öldükleri de bilinmektedir.

aokigahara-1

6 – İNGİLTERE, HELLİNGLY HASTANESİ;

Zamanında binlerce akıl hastasının kalmış olduğu ve bu hastalara tecevüz, elektrik şoku ruhsal baskı ve etik dışı deneyler benzer biçimde uygunsuz muamelelerin yapıldığı söylenen iç karartıcı bir akıl hastanesidir.

hastane

5 – ABD,CESET ÇİFTLİĞİ; İnsan cesetlerinin değişik ölüm senaryolarındaki  çürüme evrelerinin çözümleme edilebilmesi için kullanılan bir bölgedir. Her yıl  değişik şekillerde ölmüş insanoğlu buraya öylece bıraklır.

ceset-ciftligi

4 – KAMBOÇYA, TUOL SLENG SOYKIRIM MÜZESİ;

1975-1979 yılları aralığında Komboçya’da  soykırım amacıyla 20.000 insanoğlunun katledildiği bir hapishaneydi. Öldürülmüş insanların kalıntlıları, işkence aletleri ve eşyalar halen ilk günkü benzer biçimde mekanın içindedir.

Cell - Tuol Sleng Museum (S21 Prison), Phnom Penh, Cambodia

3 – İSKOÇYA,OVERTOUN KÖPRÜSÜ;

Bunaltıcı görüntüsü sebebiyle çoğunlukla  insanların kendisini öldürmesine sebep olduğu bilinmiş olduğu şeklinde köpeklerinde bu köprüden atlıyarak intihar ettikleri bilinmektedir. 1960’lı senelerden beri her ay  averaj 1 köpek, toplamdaysa 600 köpek bu köprüden atlayarak kendini öldürmüştür.

overtoun-koprusu

2 – MEKSİKA,OYUNCAK BEBEK ADASI;

Eskiden bu adada yaşayan Julia Berrera adlı bir adam adanın sahilinde ölü bir kız evladı bulmuştu. Ve ölen kızın ruhunun bu bebeklerde bulunduğunu ifade ederek adanın her yerine oyuncak bebek koymuştur. Hemen sonra ölen kızın etkisinden kurtulamayan Julia berrera anlaşılmayan bir halde çıldırarak ölmüştü.

oyuncak-bebek-adasi

1 – FRANSA, PARİS KATAKOMBU;

17.ve 18. yüzyılda salgıdan ölen 6 milyon insanoğlunun cesetleri 322 km uzunluğundaki bu tünel ağına bırakılmıştı.İnsan iskeletleriyle dolu soğuk ve tenha olan bu eski yapının güvenilebilir bir haritası yoktur ve içindeki karanlık deliklerden birine düşmek ve bu tünelde yitmek oldukca kolaydır.

paris

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Mekanları Mutlaka Görün ! Tüyleriniz Ürperecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Aşk Büyüsü ve Medyumlar Vücudu Temizleyen Detoks Propolis Basura İyi Gelir Mi ? Zayıflatan Baharat Karışımı Karekod Kullanım Alanları Düz Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır