Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bu Ameliyatlar, Şeker Hastalığının Yeni Kabusu

Ana Sayfa » Sağlık » Bu Ameliyatlar, Şeker Hastalığının Yeni Kabusu

Hastalık derecesindeki aşırı kiloluluk vücut kütle endeksinin 40 olduğu noktadan itibaren adım atar ve aşırı kiloluluk ameliyatları yardımıyla hem hasta kilo veriri hem de Tip 2 Diyabet Tedavi edilebilir….

Meydana getirilen tıbbi emek harcama ve araştırmalar; aşırı kiloluluk ameliyatlarının şeker hastalığında uzun dönemde yararları bulunduğunu göstermektedir.

Şişmanlık tedavisi ameliyatlarının aşırı kiloluluk ile savaşım eden kişilerde kilo kaybını hızlandırdığı bilinmektedir. Sadece yeni araştırmalar, bu yöntemin şeker hastalığını denetim altına almaya çalışan kişilerde de oldukça etkili olabildiğini göstermektedir.

Şişmanlık Tedavisi Ameliyatlarına karşı Tıbbi Terapi
Cleveland Kliniği’nden Tıp Doktoru Philip Schauer tarafınca liderlik edilen çalışmada şeker hastalığı tedavisinde geleneksek tıbbi tedaviler ile şişmanlık tedavisi ameliyatlarının karşılaştırması yapılmıştır. Kamu oyuna açıklanan çalışmanın son fazına ilişkin sonuçlar, şeker hastalığı tedavisinde cerrahi yöntemlerin uzun solukta sürdürülebilirliği mevzusunda değinmektedir.

Tabip Schauer’in söylediğine gore “Ameliyat olanlarda, tıbbi tedavi gören gruptakilere kıyasla ciddi düzeyde, devamlı ve dengeli kanda glikoz kontrolü sağlanmıştır. Öteki taraftan uzun dönem ilaç kullanımından dolayı tıbbi tedaviye devam eden grubun bazı zorluklarla karşılaşmış olduğu da görülmüştür.”
Emek harcama, üç kategoriye ayrılan 150 hasta üstünde yapılmıştır:

• Geleneksel tıbbi tedavi gören bir grup hasta
• Mideyle ilgili baypas ameliyatı olan bir grup hasta
• Tüp mide ameliyatı olan bir grup hasta

Çalışmada yer edinen hastaların ileri diyabet problemi bulunmaktadır. Halihazırda fazlaca sayıda ilaç kullanmaktadırlar. Sadece, Aşırı kiloluluk seviyeleri değişik düzeylerdedir. Tabip Schauer’e bakılırsa, mide ile ilgili baypas yada tüp mide ameliyatı olan hastaların dörtte birinden fazlası hedefledikleri amaç olan kandaki hemoglobin A1C oranının 6% ve aşağısına çekmeyi başarmışlardır. Bununla beraber, ameliyat olmayanlarda bu oran bir tek 5% olarak gerçekleşmiştir.

Uzun dönem yararları ise; Ameliyat olanlar, yalnızca daha iyi bir kandaki glikoz kontrolünü kazanmamış bununla birlikte muhteşem kile yitirmiş, daha azca ilaca gerekseme duymuş ve yaşam kalitelerinde iyileşme bildirmişlerdir.

“Averaj olarak vücut ağırlıklarının ortalama 25%’ini kaybetmişlerdir. Bu hastaların bir çoğunda vücut kütle endeksi 36’dan ortalama 26’ya düşmüştür. Öteki taraftan, tıbbi tedaviye devam eden gruptaki kilo kaybı ise oldukça mütevazı düzeydedir.”

Hekim Schauer kronik diyabetleri yönetmenin oldukça zorlayıcı bulunduğunu ve bu çalışmanın sonuçlarının doktorlara hastalarının sağlığını etkili şekilde yönetmede yeni bir güvenli vasıta sağlamasını umduğunu belirtmektedir.

Kilo almak ve obez birisi haline gelmek yada hastalıklı bir halde obez olmak yalnız Birleşik Devletleri’nde değil bununla beraber internasyonal çapta da bir salgın yaratmıştır. Hastalık Denetim Merkezi’ne bakılırsa Birleşik Devletler nüfusunun 2/3’ünden fazlası fazla kiloludur ve neredeyse 1/3’ü obez yada hastalık derecesinde obezdir.

Aşırı kiloluluk vücut kütle endeksinin 30 ile 39 içinde olması ile tanımlanır.
Hastalık derecesindeki aşırı kiloluluk vücut kütle endeksinin 40 olduğu noktadan itibaren adım atar. Vücut kütle endeksi (VKE) yükseldikçe ilgili hastalıkların riskinin de arttığı gösterilmiştir. Bu hastalıklar, diyabet , hipertansiyon, uyku aknesi, yüksek kolesterol, koroner arter hastalığı ve diğerleridir. Hastalık derecesinde obez olan kişilerde yukarıda belirtilen hastalıklardan bir yada daha fazlası mevcut olduğunda, ölüm riskleri artmaktadır ve yaşam kaliteleri ciddi düzeyde düşmektedir.

Aşırı kiloluluk Tedavisi ve Metabolizma Enstitüsü’nde, dünya-klasmanındaki Cleveland Kliniği doktorları hastaları kapsamlı fizyolojik araştırma ile değerlendirmektedir. Bu araştırma, kanla ilgili emek harcamaları ve öteki teşhis ile ilgili araçların kullanımını gerektirebilmektedir. Aşırı kiloluluk Tedavisi ve Metabolizma Enstitüsü’nün öncü cerrahları, tüm prosedürlerin 95%’inden fazlasını minimum cerrahi müdahale (laparoskopik) teknikleri ile gerçekleştirirler. Bu, hastalarımızın iyileşme ve taburcu olma sürelerini kısaltır. Aşırı kiloluluk tedavisinin cerrahi alternatifleri Roux’un y Gastrit Baypası, kelepçe gastrektomisi, gastrit bantlama ve gastrit katlamayı ihtiva eder.

Cerrahi müdahaleyi tercih etmeyen yada bunun için uygun olmayan hastalar için, Cleveland Kliniği kilo kaybı için tıbbi yönetim sunmaktadır. Bu süreçte, hastanın diyetisyenlere, fizyolojistlere ve egzersiz fizyolojistlerine erişimi sağlanır. Hastalar ek olarak, devam eden destek grupları ve hastalara en iyi sonucu almada destek olmak amacıyla tasarlanmış sınıflar aracılığı ile Cleveland Kliniği’nin uzmanlarından ve öteki hastalardan da destek alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Son Günlerde Açlık Hissiniz Kaybolduysa Dikkat Edin ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Ameliyatlar, Şeker Hastalığının Yeni Kabusu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sebamed Ürün Satışı Bronz Saç Rengi Modelleri | Trend Saç Stilleri Skoda’da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E Çoçuklarda Kas Ağrısı Sebepleri En İyi Arkadaşlık Uygulamaları 2018 6 – 10 Eylül Çocuk Etkinlikleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır