Bölgesel İncelme Yöntemleri

Ana Sayfa » Sizden Gelenler » Bölgesel İncelme Yöntemleri

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Kişinin vücudundaki kiloların hangi bölgelerde biriktiği birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Genetik faktörler, yemek yeme alışkanlığı, egzersiz ya da spor alışkanlığı, kişilerin yağlanma yapılarını ve vücut estetiklerini etkiler. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, bölgesel olarak belli bir yerde birikmiş olan yağ tabakası sorun olmaktan tamamen çıktı.

Ameliyatsız İncelme

Bölgesel incelme konusunda, temelde iki ana yöntem ile vücut yağları parçalanmakta. Isıtma ve soğutma yöntemleri ile vücudunuzda bulunan yağ hücrelerinin kullanımı durdurulur. Peki, bu işlevleri etkisiz hale gelen yağ hücrelerine ne olur? Bu yağ hücreleri vücuttan mekanik ya da lenfatik etki ile vücuttan atılır.

Dr. Mustafa Karataş, ameliyatsız olarak son teknolojik yöntemler olan coolsculpting ve sculpsure yöntemleri ile vücudunuzdaki fazlalıkları neştersiz atmanıza yardımcı olmaktadır. Coolsculpting, yağ hücrelerini dondurarak vücuttan uzaklaştırırken, sculpcare yöntemi de yağ hücrelerini eriterek vücutta etkisiz hale getirmektedir. Detaylı bilgiyi www.drmustafakaratas.com adresinde de bulabilirsiniz.

Cerrahi Yöntemler

Bölgesel incelme teknikleri arasında cerrahi yöntemler de sık kullanılan yöntemler arasındadır. Bunlardan en bilineni liposuction adı verilen yağların istenen bölgeden, istenildiği kadar alınması yöntemidir. Son dönemlerde oldukça popüler olan bodytite yöntemi de bölgesel olarak zayıflama sağlamaktadır. Bodytite yönteminde, yağlar radyofrekans yöntemi ile eritilerek vücudun sıkılaşması sağlanır. Belli bölgeye toplanmış olan yağ hücreleri, milimetrik kesilerle alınır.

Ameliyatlı olan bölgesel incelme teknikleri için bilinmesi gereken bir ayrıntı ise, bu ameliyatları uygulatmak isteyen kişilerin sağlık durumlarının ameliyatın yan etkilerini karşılayacak güçte olması gerektiğidir. Herhangi bir kardiak sorunu olan ya da metabolik hastalığı olan kişiler doktorlarına danışmadan bu ameliyatlar için karar vermemelidirler.

Piyasada bulabileceğiniz zayıflama aletleri de ısıtma ya da soğutma ile vücut yağlarını etkisiz hale getirmek mantığı ile çalışmaktadır. Görece etkili sonuçları da tespit edilmiştir.

Beslenme Ve Spor

Bölgesel incelme teknikleri ile paralel olarak yürütülmesi gereken ve zayıflama paydaşları olarak değerlendirebileceğimiz konular ise, beslenme ve spor konularıdır. Kişinin öğün aralıkları, tükettiği gıdalardaki yağ, karbonhidrat ve şeker miktarları zayıflama konusunda etkili olgulardır. Aynı zamanda, doktor tavsiyesi ile öngörüldüğü kadar egzersiz miktarının hayata geçirilmesi de etkili bir faktördür zayıflamak için. İster ameliyatlı ister ameliyatsız zayıflamada, bu bileşenlerin toplamı ile genel bir başarı yakalanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Araç Takip Sistemi başlıklı makalemizde araç takip sistemi arvento, araç takip sistemi fiyatları ve araç takip sistemi giriş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj 21 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kış Mevsiminde Balık Yemek İçin 5 Neden Abiye Topuz Saç Modelleri 2018 LG V30 MWC Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ? Köpüklü İshal Sebebi Nedir ? Köpüklü İshal Nasıl Geçer ? Tüy Dökücü Krem Zararları Uzmantv

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır