Blackmagic Production Camera 4k Güncelleme

Ana Sayfa » Güncel » Blackmagic Production Camera 4k Güncelleme

blackmagic pocket cinema camera

Blackmagic Pocket Cinema Camera adını taşıyan kamerasının yeni versiyonunu duyurdu. Kameranın yeni versiyonu, 4K çözünürlüğünde olan video ekseninde meydana getirilen iyileştirmeleri bununla beraber getiriyor.

Pocket Cinema Camera’nın orijinal versiyonunda yalnız 1080p çözünürlüğünde görüntü kaydı yapılabiliyordu. Yeni versiyon ile 4K çözünürlüğünde olan video kaydı gerçekleştirmek mümkün hâle geliyor. Tıpkı selefi şeklinde, yeni kamera da 10-bit ProRes yada 12-bit RAW formatında görüntü kaydı gerçekleştirebiliyor.

USB-C girişi üstünden direkt harici disklere kayıt yapılabilmesi ise yeni kameranın en büyük avantajlarından biri olarak öne çıkıyor. Bilhassa büyük 4K RAW videolarının kaydında bunun ciddi bir kolaylık sağlayacağı belirtiliyor. Yeni Pocket Cinema Camera, bu yıl içinde 1295 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Blackmagic Pocket Cinema Camera bir beyaz perde kamerası için minik olsa da, bu kameranın hakikaten minik olduğu anlamına gelmiyor. Yeni Pocket Cinema Camera’nın eskisine kıyasla daha büyük olması derhal göze çarpıyor. Böylelikle kameranın arkasına 3.5 inç yerine 5 inç büyüklüğünde bir ekran yerleştirmek mümkün hâle gelirken, tam ölçekli Micro Four Thirds sensörün varlığı da dikkat çekiyor. Bu sensör yardımıyla düşük ışıklı ortamlarda daha iyi görüntüler yakalanabilmesinin önü açılırken, dileyenler kamerayı Panasonic yada Olympus şeklinde markaların lensleriyle kullanmayı sürdürebilecek.

Bir önceki yazımız olan Migren Atağı Sırasında Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde cevap, Dair ve migren ağrısı nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Blackmagic Production Camera 4k Güncelleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

2018 Kadın Kış Dış Giyim Modası Volvo Xc40 2018 Fiyat Ve Özellikler Roma Turu Nasıl Olmalı Mevsim Değişikliği İnsanları Nasıl Etkiler ? Bursa Gölyazı Köyü Gezilecek Yerler – Uluabat Gölü Murt Meyvesinin Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır