Belimin Sağ Tarafı Ağrıyor Nasıl Geçer ?

Ana Sayfa » Güncel » Belimin Sağ Tarafı Ağrıyor Nasıl Geçer ?


Bel Ağrısı Niçin olur?

Bel Ağrısı oldukça fazla yaygın görünen bir ağrıdır. İnsanların Bel ağrısı dendiğinde ilk akla gelen Bel fıtığı olsa da ağrının sebepleri değişik olabilir. Bel ağrısı duruş bozukluğu, bel zorlaması, bel kayması, kilo alma, uzun süre ayakta kalmak, uzun süre oturmak yada stres nedenli ağrılar bel kaslarına ve eklemlerine hasar verir.

  • Stres; Gün içersinde yaşadığımız stres de beyin Bel ve boyun kaslarına aşırı aşama sinyal göndererek kasların kasılmasına niçin olur. Beyin rahatlamadıkça kasların rahatlaması da imkânsızdır.
  • Hareketsizlik; Günlük hayatımızda her yere otomobil kullanarak gitmemiz, işyerinde masa başlangıcında çalışmak uzun süre oturmak, asansöre binmek benzer biçimde hareket alanımızı kısıtlamak. Kasların ve eklemlerin esnekliğini kaybetmesi Bel ağrılarının ortaya çıkmasına niçin olur.
  • Duruş bozukluğu; iskeletimizi doğru şekilde kullanmamak ağrıların ortaya çıkmasına niçin olur. Otururken, yürürken omuzlarımızı dik ve göğsümüzü öne doğru germeliyiz duruş bozukluğumuz varise bunu en iyi şekilde spor yaparak çözebiliriz..
  • Fazla kilo; Fazla kilonun insan sağlığına oldukça değişik açılardan ziyanı olduğu şeklinde belimize de fazla kilo yüklenmesi bel ağrılarına sebep olur.
  • Bel Kayma; omurgamızı oluşturan kemikler düz bir çizgi şeklinde sıralanır. Zorlama, düşme, kaza sebebiyle yada yaşa bağlı olarak omurlar bu düz çizgiyi bozup, birbirlerinin üstüne doğru kayabilir ve bu duruma bel kayması denir.

Bel Ağrısına Ne iyi Gelir? Iyi mi Geçer

Bel ağrısı tedavisi için ilk olarak iyi bir hekime gidilmeli lüzumlu uygulamalar yapıldıktan sonrasında ağrının nedenlerine bakılırsa tedavi şekli uygulanmalıdır. İlaç tedavisi haricinde hastanın tertipli spor yapması yaşam standardını artıracağı şeklinde kas ve eklem ağrılarını duruş bozukluğunu giderecektir. Yatak ve yastık seçimini daha dikkatli ve ortapetik olmasına itina göstermelidir. Sigara kullanıyorsa bırakmalıdır. Yere eğilirken daha dikkatli dizleri kırara eğilmeli. Masa başlangıcında çalışıyorsak, koltuk seçimimiz belimizi destekleyen koltuk olmalı yada bel yastığı kullanmalıyız. Bununla beraber bir saat de bir ayağı kalkıp hareket etmeye itina göstermeliyiz. Gün içersinde kas gevşetici bitkisel çaylar içmek iyi gelir. Ceyran, klima şeklinde etkenlere dikkat etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyız ? başlıklı makalemizde Adımda, diyette metabolizma hızlandırma ve evde metabolizma hızlandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Belimin Sağ Tarafı Ağrıyor Nasıl Geçer ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Berlin’de Konaklama Önerileri Kolay Saç Modelleri Ve Yapılışları Aç Kalarak Zayıflayanlar Kadınlar Kulübü Alıç Sirkesinin Faydaları Ahmet Maranki Yılbaşında Gidilecek Yerler Türkiye 2018 Formda Kalmak İçin Yapılması Gereken Egzersizler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır