Beli İnceltmek İçin Ne Yapılmalı

Ana Sayfa » Güncel » Beli İnceltmek İçin Ne Yapılmalı

Her yolu denediniz fakat beliniz hala olması gerektiği benzer biçimde ince görünmüyor. o vakit bu haber tam size bakılırsa.

Şimdi yapmanız ihtiyaç duyulan Mehmet Öz’e kulak vermek ve 14 günde belinizi 5 santimetre inceltecek olan bu mükemmel formülü yapmak.

Yapmanız ihtiyaç duyulan aşağıdaki bir haftalık rejim ve egzersiz listesini, 14 gün süresince güzel şekilde uygulamak. Farkı gördüğünüzde siz de oldukca hayret edeceksiniz.

İşte Prof. Dr. Mehmet Öz’ün bel incelten muhteşem formülü

1. Gün Cumartesi

1. Yürüyün: Otuz dakika yürümek, size fizyolojik başarının ilk dozunu verir. Kendi başınıza ya da köpeğinizle yürüyün (köpeğin koklama zamanlarında bekleme süresi sayılmaz; bir tek gerçek adım atma süresi geçerli) yada yiyecek salonunuzdaki masanın çevresinde yürüyün. Her gün 30 dakika yürürseniz, rejiminiz için davranış ve motivasyon temellerini oluşturmuş olmuş olursunuz.

2. Esneme hareketleri yapın: Yürüdükten sonrasında beş dakika esneme egzersizleri yapın. Esnemek; kaslarınızın gevşemesine ve esnekleşmesine destek olurken, hem de meditasyon etkisiyle dikkatinizi, odaklanmanızı ve zihinsel açlıktan uzak durmanızı sağlar.

3. Buzdolabınızı boşaltın: İyi yiyeceklere yer açmak için, mutfağınızdaki beslenme suçlularından kurtulun. Mutfak dolaplarınızdaki, buzdolabınızdaki, gizli saklı kutularınızdaki ve yiyecek sıkıştırdığınız her yerdeki her gıdanın etiketini okuyun. Eğer araç-gereç sıralamasında aşağıdakilerden biri var ise, derhal atın:
Kolay şeker: Buna esmer şeker, dekstroz, mısır tatlandırıcı, fruktoz, glukoz, mısır şurubu, bal, sırası değiştirilmiş şeker, maltoz, laktoz, malt şurubu, molas, pişmemiş şeker ve sükroz da dahil.

Doymuş yağ: Buna bir çok dört ayaklı hayvan yağı, süt yağı, tereyağı, margarin, domuz yağı ve tropikal yağlar da dahil.
Suni yağ: Buna kısmen hidrojen katılmış yağlar, hidrojenli sebze yağları, birçok margarin ve yiyecek harçları da dahil.
Yüzde 100 kepekli yada yüzde 100 buğdaylı olmayan tüm unlar: Bunlara zenginleştirilmiş un ve irmik de dahildir; kesinlikle mutfağınızda bulunmamalı.

4. Alışverişe çıkın: Birinci hafta, normalden fazla bir alışveriş listeniz olacak, şu sebeple haftalık tarifler için ihtiyaç duyulan malzemelerin yanı sıra temel ihtiyacınız olan şeyleri da alacaksınız.

5. Haftalık yiyeceklerinizi hazırlayın: Sebze ve çorba tercihleriniz.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam yemeği için; somon balığı.

2. Gün Pazar

1.Yürüyün: Otuz dakika.

2. Esneme hareketleri yapın: Beş dakika.

3. Partner bulun: Bu işi yalnız yapmak isterseniz, sonunda patlamış mısır dolu bir kaseye saldırma olasılığınız daha yüksek olabilir. İşte bundan dolayı rejim yaparken sizinle beraber olacak bir partner bulmaya çalışın. Bilgilerinizi paylaşın. Akıllı rejim yolculuğuna beraber çıkın. Partnerinizle her gün 5 dakika konuşun yada e-mail atın. Ona o gün yürüyüş yaptığınızı ve hangi yiyecekleri yediğinizi yada yiyeceğinizi açıklayın.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam için sebzeli ve tam kepekli pizza yiyin.

 3. Gün Pazartesi

1. Yürüyün: Otuz dakika.

2. ‘SİZ Egzersiz’ programını uygulayın: Yirmi dakikalık, ağırlık gerektirmeyen egzersiz planını izleyin. Güç egzersizi, vücudunuza kas eklemenizi, dolayısıyla metabolizmanızı hızlandırmanızı ve yağ yakmanızı sağlar. Ek olarak, yürürken karın kaslarınızı germeye başlayın; böylece duruşunuzu düzeltir ve giysilerinizi daha iyi taşırsınız. Kalp ritminizi yükselten bir tempoyla başlayın yada yirmi dakikalık başka türde bir kardiyovasküler emek harcama yapın.

3. Yazın: Kendinizi tekrardan programlamaya destek olabilecek yollardan biri, yediğiniz her şeyi yazmaktır. Bu şekilde, bu size mesuliyet kazandırır; fena yiyecekler yiyecek istemezsiniz, bu sebeple onları yediğinizde eski halinizi hatırlatmasından hoşlanmazsınız. Bundan dolayı iki hafta süresince yediğiniz her şeyi yazın.

4. Alışverişe çıkın: Yakında vereceğiniz kiloların hatırına üç gün yürüyüş yaptıktan sonrasında, bir kez daha alışverişe gidebilirsiniz. Bu kez, spor mağazasına gideceksiniz; iyi bir çift koşu ayakkabısı almak için. Onları bir tek yürüyüş için kullanın. Koşu ayakkabıları hafiftir ve ortopedileri mükemmeldir.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam yemeği için; domatesli, zeytinli ve fasulyeli tavuk yiyebilirsiniz.

4. Gün Salı

1. Yürüyün: Otuz dakika.

2. Esneme hareketleri yapın: Beş dakika.

3. Lüzumlu U dönüşlerini yapın: Bu aşamada komşunuzun kekine dalış yapmanız yada süper markette yağlı bir şeyler götürmeniz olasılığı pek de düşük değildir. Fakat bu mesele değil! Bir tek kendinizi toparlayın. Mümkün olan ilk fırsatta, derhal bir U dönüşü yapın. Bir dahaki sefere kendinizi fena yiyeceklerle dans ederken bulduğunuzda, şu stratejileri deneyin:
Dudak yalamak: Nefes alın, dudaklarınızı yalayın, yutkunun ve yavaşça nefesinizi verin. Serin havanın dudaklarınızda dolaşmasını hissedin. Bu yatıştırıcı hareket (bir tek 3 saniye sürer) sakinleşmenize ve dikkatinizi toplamanıza destek verir.
Bel askısı: Dik durun, belden hafifçe öne eğilin ve alt sırtınızı gevşetin. Yere uzanın, dirseklerinizi tutun yada dizlerinizin arkasına dokunun. Aslolan mühim olan, sırtınızda ve kalçalarınızda toplanan gerilimi atmaktır. Boynunuzu tamamen gevşetin. Eğer oldukça gerilirseniz, dizlerinizi hafifçe kırın.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam yemeği için; patates püreli, limonlu ve kaparili tavuk yiyin.

5. Gün Çarşamba

1. Yürüyün: Otuz dakika.

2. ‘SİZ Egzersiz’ programını uygulayın: Yirmi dakikalık, ağırlık gerektirmeyen egzersiz planını izleyin.

3. Doktorunuzu arayın: Ihmal etmeyin, bel ölçüsü kontrolü bir ekip oyunudur ve doktorunuz en mühim oyunculardan biridir. Doktorunuzu arayın ve bir buluşma alın. Onun size çeşitli şekillerde destek olmasını sağlayabilirsiniz:

Gerilim, bel ölçüsü ve kalp ritmi şeklinde mühim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İyi ve fena kolesterol seviyeleriniz için bir temele ihtiyacınız var ise, muayene olmanızda, birkaç kan testi yaptırmanızda ve doktorunuzla yeni planınız hakkında konuşmanızda yarar var.

Bel ölçünüz ve kilonuz sabitlenmişse, tam ölçekli bir muayene, bir düzlüğe ulaştığınızda yararlı olacaktır.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için rehberi izleyin. Akşam yemeği için; badem süslü, kayısılı tavuk ve taze fasulye yiyin.

6. Gün Perşembe

1. Yürüyün: Otuz dakika.

2. Esneme hareketleri yapın: Beş dakika.

3. Birazcık hava atın: Başarınızla halk içine girerseniz, tekrar başarısızlığa yönelmeniz zorlaşır. Bir arkadaşınıza kaydettiğiniz ilerlemelerden ve fark ettiğiniz değişikliklerden söz edin.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam yemeği için; fırınlanmış patatesle, hindili dürüm yiyebilirsiniz.

7. Gün Cuma

1. Yürüyün: Otuz dakika.

2. Egzersiz: Yirmi dakikalık, ağırlık gerektirmeyen egzersiz planını izleyin.

3. Mutfağınızı tekrardan doldurun: Biten malzemelerinizi görmek için kilerinizi ve buzdolabınızı denetim edip, gelecek haftaki tarifler için alışveriş sıralaması hazırlayın.

4. Kendinize puan verin: Biriyle ilk kez çıkın; iyi mi ilerlediğinizi görmek daima güzeldir. Şimdi bel ölçünüzü ve kilonuzu ölçme, dolayısıyla iyi mi değişimler yaptığınızı görme zamanı. İlk haftanızda, ağırlığınızda bir-iki kiloluk ve bel ölçünüzde iki-iki buçuk santimlik bir azalma gözlemleyebilirsiniz. Hatta kıyafet bedeniniz bile düşmüş olabilir.

Bu tarz şeyleri yiyin: Kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalar için beslenme rehberini izleyin. Akşam yemeği için; biberiye ve limonlu ızgara alabalık, çipura yada levrek yiyebilirsiniz.

Bu tarz şeyleri 1 hafta daha tekrarlayın.

Kahvaltı seçenekleri:

– Yumurta beyazıyla omlet (3 yumurta beyazı ve 1 tüm yumurta), dilimlenmiş karışık sebze
– 2 haşlanmış ya da sahanda pişirilmiş yumurta ve 2 parça yağsız hindi sosisi.
– 1 dilim kızarmış kepekli ekmek ve 1 çay kaşığı fıstık ezmesi ya da 1 çay kaşığı elma püresi, ceviz yağı yada avokado yağı
– Büyülü kahvaltı bombası: 1 muz, 1/3 fincan soya proteini, 1/2 çorba kaşığı keten tohumu yağı, 1/4 fincan dondurulmuş çay üzümü, 1/2 çorba kaşığı elma suyu konsantresi ya da balı blenderde karıştırın.

Öğle seçenekleri:

– Dilimlenmiş salata: 6 tane parçalanmış ceviz, dilimlenmiş sebze ve dilimlenmiş karışık yeşillikle 100 gr. somon, hindi yada tavukgöğsü, sos olarak da balsamik sirke ve zeytinyağı
– Çorba çeşitleri
– 1 dilim kızarmış tam buğday ekmeğinin üstüne sebze burger, dilimlenmiş domates, yeşillik yada ıspanak yaprağı, soğan dilimi

Atıştırma seçenekleri:
– 15 gr. kuruyemişle 1 elma, muz, erik, armut, portakal, karpuz, 2 kivi, 1/2 greyfurt yada sevdiğiniz herhangi bir meyve
– 1/2 fincan tam buğday kraker, 1/4 fincan badem, 1/4 fincan kurutulmuş meyve, kayısı yada üzüm
– 1 fincan dilimlenmiş sebze

Tatlı seçenekleri:
– Tarçınlı elma tatlısı
– 30 gr. bitter çikolata
– Frambuazlı çay üzümlü ve çikolatalı şeftali dilimleri
– Frambuazlı, çikolatalı ve şamfıstıklı kızarmış armut

Bir önceki yazımız olan Moringa Bitkisi Nerede Yetişir ? başlıklı makalemizde Bitkisinin, Faydalar ve Getirdiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Beli İnceltmek İçin Ne Yapılmalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Blake Lively Instagram

Blake Lively Instagram 25 Mayıs 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yutkunma Güçlüğü Hangi Hastalığın Belirtisi ? Kabızlığı Gidermenin En Hızlı Yolu Koltuk Altı Kararması Limon Karbonat Porto Şarabının Ünlü Olmasının Sebebi Nedir ? Porta Şarabı Kaç Para ? 2017 Gaye Turgut Saç Rengi ve Modelleri 40 Yaşını Geçtiyseniz Dikkat Edin !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır