Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bebeğinizi Uyutmakta Zorlanıyor Musunuz ? Anında Fayda Verecek 6 Çözüm

Ana Sayfa » Güncel » Bebeğinizi Uyutmakta Zorlanıyor Musunuz ? Anında Fayda Verecek 6 Çözüm

Araştırmalara bakılırsa, Türkiye’de her 10 bebekten 7’si kronik uykusuzluk problemi ile savaşım ediyor. Bebeklerin fizyolojik ve ruhsal gelişimlerinin yanı sıra ebeveynlerin rutin yaşamlarını negatif etkileyen bebeklerde uykusuzluk; bir an ilkin müdahale edilmezse, bebeğin ilerleyen yaşlarını bile etkileyebilecek mühim bir problem. Bebeğinizi uykusuzluktan korumak ve onun daha kaliteli bir uyku uyumasını sağlamak için yapmanız ihtiyaç duyulan, listelediğimiz 7 rahat taktiği her gün uygulamak:

1. Ilık Bir Banyo Yaptırın

Bebeğinizi doyurduktan 1 saat sonrasında, fazlaca sıcak olmayan köpüklü bir banyo hazırlayın ve bebeğinizle oyunlar oynayarak, onun uzun bir rahatlama seansının tadını çıkarmasını sağlayın.

2. Bebek Masajı Yapın

Hepimiz şeklinde bebekler de masaja bayılır! Bilhassa spazmik gaz sancıları ile boğuşan bebeğinizin karın bölgesine uygulayacağınız bebek masajı, onun görkemli bir uyku uyumasına destek olacaktır. Ek olarak, masaj esnasında kullanacağınız organik bebek yağlarının hoş kokusu da, miniğinizin rahatlamasına katkı sağlar.

3. Onunla Konuşun

Bebeklerde uyku problemininin en mühim sebeplerinden biri de duygusal açlıktır. Bebeğinizi duygusal olarak besleyip güvende hissetmesini sağlamak için, şefkatli bir ses tonuyla konuşun ve ninniler açıklayın.

4. Müzik Dinletin

Bebeklerde uykusuzluk problemininin klinik tedavisinde de kullanılan müzik terapisini evde de uygulayabilirsiniz. Okyanus ya da orman şeklinde doğa seslerini içeren uyku CD’lerinin yanı sıra, klasik müzik dinlemek de bebeğinizin hoşuna gidecektir.

5. Oldukca Yormayın

Bebeğinizin gün içinde gereğinden fazla yorulması, gece uykusuna daha kolay dalmasından ziyade onun sakinleşmesini ve uykuya geçişini zorlaştırır. Bu yüzden bebeğinizi, bitkinlik emaresi gösterdiği ilk anda uyutmaya çalışın.

6. Gündüz Uykusuna Yatırın

Türkiye’de annelerin en yanlış inançlarından biri de, kısa gündüz uykularının gece uykusunu negatif etkilediğidir. Bilinenin aksine gün içinde yapacağı kısa şekerlemeler, bebeğinizin gece daha sakin olmasını sağlar.

7. Azca ve Sık Besleyin

Gün içinde bebeğinizi tıka basa beslemeniz, onun gece başlamış olan şişkinlik hissi ve gaz sancıları çekmesinden başka bir işe yaramaz. Rahat ve sakin bir gece için, bebeğinizi sık ve azca öğünlerle besleyin ve yeterince sıvı takviyesi yaptığınıza güvenli olun.

Bir önceki yazımız olan Mayıs Ayının En Çok İndirilen Filmleri başlıklı makalemizde en çok indirilen filmler 2015, en çok indirilen filmler 2016 ve en çok indirilen filmler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bebeğinizi Uyutmakta Zorlanıyor Musunuz ? Anında Fayda Verecek 6 Çözüm - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Filmlerde Sürekli Dinlediğiniz Ve Aklınızda Kalan Müzikler Var Hani ! Kilo Vermek İstiyorsanız İşin Sırrı Yatakta ! İzleyene Yoğun Duygulalar Yaşatan Son Yılların En İyi Aşk Filmleri Limon Yağı Cildi Beyazlatır Mı ? Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmak Gerekir ? Porto Gezilecek Yerler Listesi | Porto Gezi Rehberi Hurma Diyeti ile 1 Haftada 3 Kilo Vermek Mümkün

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: