Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bankamatiklerden Komisyonsuz Daha Fazla Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Güncel » Bankamatiklerden Komisyonsuz Daha Fazla Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Komisyonsuz ATM’den Iyi mi Daha Fazla Para Çekebilirim?

ATM’lerden para çekme limiti bankalar tarafınca belirlenmektedir. ATM’den günlük para çekebileceğiniz limitten daha çok para çekemezsiniz.  Peki bunun bir yolu yok mu? Doğal olarak ki vardır.

Bankalar müşterileri için mesai saatleri içinde yada haricinde süratli para çekebilmeleri için ATM’lerdeki para çekme limitini olabildiğince yüksek tutmaya çalışmaktadırlar. Bu limit belirlerken bununla birlikte olabildiğinde oldukca fazla müşterinin de sıkıntısız para çekmesini istemektedirler.

Hesabınızda para olmasından ziyade o parayı kullanmanız oldukca önemlidir. İhtiyacınız halinde hesabınızdaki paradan ziyade elinizdeki para önemlidir.

Bankalar günlük para çekle limitini geçen müşterilerine ATM’lerden para çekmek istediklerinde para vermezler yada para çekmek istediğinizde belirli bir komisyon isteyeceklerdir. İşte Bankalardan ATM’den günlük limitten daha çok para çekmek istediğinizde komisyon vermeme lüksümüz var mı?

Şimdi bunu birlikte inceleyelim.

Komisyonsuz ATM’den Günlük Para Çekme Limitinden Daha Fazla Para Çekme?

Ilk olarak bunu yapmanın ilk yolu bankanızı arayarak günlük para limitinizi o güne hususi yada devamlı olarak günlük para çekme limitinizi artırma talebi etmenizdir.  Eğer banka buna hayır derse öteki yolu denemeden başka şansımız kalmamıştır.

Aynı Bankadan İki Tane Hesabınızın Olması Ve Hesapların Bir Birine Bağlanması?

Örneğin Vakıfbank müşterisisiniz ve bankanızda iki tane hesabınız var. Mevcut hesaplarınızı bir birine bağlamanız para çekerken bir karttan iki kat para çekmenize destek sağlar.

Eğer banka buna da müsaade etmiyorsa öteki yapacağınız seçenek bir hesabınızda bulunan paradan öteki hesabınıza havale yaparak oradan para çekme işlemi gerçekleştirme olacaktır.

Gece Komisyonsuz ATM’den Para Çekme İşlemi?

Bu işlem aslen yalnız gece 12 de yenilenen günlük para çekme limitiniz art arda kullanma ile ilgili. Eğer gece 11.50 benzer biçimde ATM’den para çekerseniz gene saat 12’yi bir dakika geçtiğinde günlük para çekme limitiniz yenilenmiş olacaktır.

Doğrusu ertesi günün para çekme limitinden para kullanmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Hasta Olmanızı Engelleyecek Beslenme Önerileri başlıklı makalemizde beslenin, Daha ve Doğru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bankamatiklerden Komisyonsuz Daha Fazla Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Profesyonel Fotoğrafçılık İçin Mükemmel Işık Düzenlemeleri Antioksidan Nedir? | Antioksidan İçeren Besinler Çalışan Kadınlar İçin Pratik Yemek Tarifleri Güneşin Zararları Ve Yararları Şık ve Modern Mutfak Önlükleri ile Kendinizi İyi Hissedin Trençkot Nasıl Kombinlenir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır