Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bankaların ATM’lerinden Çekilebilecek Günlük Para Limiti Ne Kadardır?

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Bankaların ATM’lerinden Çekilebilecek Günlük Para Limiti Ne Kadardır?

Türkiye de Bulunan Bankaların ATM’lerinden Günlük Para Çekmek limitleri Ne Kadar?

ATM’ler artık hayatımızda eğer olmazsa olmaz bir yere haiz aygıt olarak yerini almıştır. Haliyle bu aleti kullanırken bazı sıkıntılar yaşandığı gerçeği inkar edilemez. Bu konumuzda ele alacağımız en oldukca karşılaşılan sorun bankamatik günlük para çekme limiti sorunudur.

Bankamatik Para Çekme Limiti

Bu mevzuda hazırlamış olduğumuz yazıya gelecek olursak ATM’lerin fena yanlarından bir tanesi olan sınırsız para vermeme özelliğidir. Bankalar atm günlük para çekme limiti belirleyerek Atm’den çekilecek para miktarını kısıtlamışlardır. Atm para çekme limiti bankanın kendisinin belirlediği ve bir müşterinin o gün içinde müşterisi olduğu ATM’den çekebileceği para miktarıdır.

Atm’lerden Günlük Para Çekme Limiti Niçin Var?

Atm’lerin içine konulabilecek para miktarı sınırlıdır. Bu miktar bazı ATM’ler için 20 bin liradan başlayıp 100 bin liraya kadar çıkabilmektedir. ATM’ler müşterilerin para çekmek istediklerinde, bankaya kadar gitmeden kendilerine ilişkin hesaplarından en yakın yerden paralarına ulaşmalarını amaçlamaktadır.

Bundan dolayı birisi gelip de oldukça yüksek oranda para çekilmesini engellemek için limit belirleme yoluna gidilmiştir. Doğal olarak ki atm günlük para çekme limiti her banka için standart bir durum değildir. Her banka bunu değişik belirlemekte ve müşterileri içinde da farklılık göstermektedir.

Atm den para çekme limiti bir tek problemlerden bir tanesi olduğu benzer biçimde bununla birlikte ATM para yatırma limiti de problemlerden bir tanedir. Bazı bankalar kendi ATM’leri için para yatırma sınırı koymuyorlar. Bu konumuzda atm ye para yatırma limiti şuan anlatılmayacaktır.

Şimdi bankalar için ATM para çekme limitini tek tek inceleyelim.

Vakıfbank Bankamatik Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM para çekme limiti Vakıfbank için 1500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Aynı vakit da dövizde çekmeniz mümkündür. Vakıfbank ATM’lerinden günlük döviz çekme limiti 1000 dolar yada 1000 evro dur.

ING Bank ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ATM para çekme limiti ING bankası 2000 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Ing bank bankamatik günlük para çekme limiti bankanız ile görüşüp limit artırma talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Türkiye’nin en büyük bankalarının başlangıcında gelen ve devlet bankası olma özelliğiyle de hep bir adım önde olan Ziraat Bankası müşterileri için uyguladığı “ziraat bankası atm para çekme limiti” 1500 Türk lirasıdır.

Bu meblağ bankadan yüksek meblağ çekmek zorunda kalabilen bazı müşteriler için uygulanmamaktadır. Mesela çiftçiler için limit değişim gösterebilmektedir günlük 5000 TL olabilmektedir. Ek olarak Ziraat Bankası bankamatik para çekme limiti yükseltme yada artırma işlemi için bankayla irtibata geçilebilir.

Türkiye İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM günlük para çekme limiti iş bankası için de 1500 Türk lirasıdır.  Eğer İş Bankası müşterisi iseniz daha çok komisyon ödeyerek bankamatik günlük para çekme limiti olan 1500 liradan fazla para çekebilirsiniz.

Güvence Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

Güvence atm günlük para çekme limiti 2000 tl olarak belirlenmiştir. Güvence bankası atm’lerinden daha çok para çekmek istediğinizde banka sizden belirli bir komisyon istemektedir. Güvence atm’den para çekme limiti Ziraat ve İş bankasından fazladır.

HalkBank Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Halkbank atm den para çekme limiti öteki saydığımız bankalara nazaran oldukça düşüktür. Halkbank atm günlük para çekme limiti arttırma işlemi galiba bir oldukca müşteriye lazım olacaktır. Halkbank atm den para çekme limiti 1000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

YapıKredi Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti?

Yapı kredi atm günlük para çekme limiti en fazla olan bankalardan bir tanesidir. Yapı kredi atm günlük para çekme limiti arttırma işlemine kim bilir ihtiyacınız olmayacaktır. Bununla beraber YapıKredi müşterileri içinde da bu limit kıymet değişkenlik göstermektedir. Yapı kredi atm para çekme limiti 2000 TL’dir.

Yapı kredi bankası bireysel müşterisi olan kişiler için atm para çekme limitini 3500 TL olarak belirlemiştir.

Aynı vakit da bu limit şirket müşterisi olmanız durumunda farklılık göstermektedir. Yapı kredi bankası şirket çalışanları ATM günlük para çekme limiti 5000 Türk Lirasıdır. Bu durum Yapı Kredi ARDIÇ paketine üye olmanız durumunda değişkenlik göstermekte ve günlük para çekme limitiniz 2 katına çıkmaktadır.

Akbank Atm Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Akbank atm para çekme limiti kartlar bazında farklılık gözükmektedir.  Akbank bankamatik güncel para çekme limiti için kartınızın hangi kart olması önemlidir.

Atm günlük para çekme limiti Akbank için şu şekildedir;

  • Akbank Neo kart ATM günlük para çekme limiti 1500 Türk Lirasıdır.
  • Neo meo kart sahipleri ise atm’den günlük para çekme limitleri 250 TL’dir.
  • Akbank Neo Birebir kart sahipleri için günlük para çekme limiti 2000 Türk lirasıdır.
  • Eğer elinizde bulunan kart Busines ise Atm günlük para çekme limiti 4000’dir.

TEB Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM günlük para çekme limiti TEB içinde maalesef azdır. 1000 TL ATM para çekme limiti teb için belirlenmiştir.

Denizbank Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Denizbank atm günlük para çekme limiti ne kadar diye sorulursa 1990 Türk Lirası’dır. Eğer denizbank müşterisi değilseniz atm günlük para çekme limiti denizbank’tan 49 tl olmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankamatik günlük para çekme limiti Kuveyt Türk 1500 TL olarak belirlemiştir. Doğal olarak ki eğer günlük işlem hacminiz yüksek ve buna ihtiyacınız var ise banka ile iletişime geçip artırmalarını isteyebilirsiniz. Kuveyt Türk ATM’lerinden günlük para çekmenizi 3000 TL yap imkanınız bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi başlıklı makalemizde Edilir, İptal ve İptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Bankaların ATM’lerinden Çekilebilecek Günlük Para Limiti Ne Kadardır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kırmızı Pelerin Çayı Evde Kötü Koku Nasıl Giderilir ? İnternetten Yayın Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz ? Assassin’s Creed Rebellion Ne Zaman Çıkacak? Kilo Vermeyi Engelleyen Vitamin Eksiklikleri C Vitamininin Bulunduğu Besinler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır