Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bankada Unuttuğunuz Paraların Miktarını Öğrenmek İster Misiniz ?

Ana Sayfa » Güncel » Bankada Unuttuğunuz Paraların Miktarını Öğrenmek İster Misiniz ?

unutulan-banka-hesapları

Bankada Kalan yada Unutulan Para Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Bankada Unutulan Para Iyi mi Sorgulanır? Bankada Unutulmuş Hesap Ne Olur? Bankada unutulan para var mı!!! Bankaya işiniz düşmeye bilir fakat devlete mutlak işiniz düşmüştür. Devlet ne kimsede bir lira alacağını koya nede bir lira vereceği var ise onu ne olursa olsun hesaplar ve öder.

İşte sorunda tam buradan meydana çıkmaktadır. İnsanlar ister istemez kamu yada hususi iştirakli kurumlarla bir halde yolları kesişmekte. Meydana getirilen ticari işlemlerde, borç ödemeler, hesap kitap işlemlerinde sizin bir miktar paranız bankada kalabilir.

Öteki bir durum ise seneler ilkin açtığınız bir hesabı banka da içindeki parayı umursamadan unutmuş olabilirsiniz. Öteki bir bankada para unutma şekli ise miras yöntemiyle size düşen paraların banka hesaplarında unutulmasından dolayı yada üstünde araştırma yapılmamasından dolayı bankalar hesap mezarlığına dönmektedir.

Devamlı bankada unutulan para haberi duymaktayız. Bu haberler belli bir dönemde görsel ve yazılı basında duyurulmaktadır. Bankada unutulan para haliyle başkasının parası olduğundan kullanılması uygun değildir.

Bankalar da bu yükten kurtulmak için haliyle bu parayı sahiplerine vermek istiyor.

Bankada Unutulan Paralar Ne Kadar Sürede Süre Aşımına Uğrar?

Eğer bir hesabınız var ise yada dolaylı yollarla size kalmış bir hesap var ise ve bu hesap ile ilgili 10 yıl süresince hiçbir işlem yapmadıysanız artık bu hesaptaki para sizin olmaya bilir. Aslen olmaya bilir değil artık bu hesaptaki para sizin değildir.

Türkiye Bankalar Birliği 10 yıl süresince üstünde her hangi bir işlem yapılmayan hesapları kapat sonucu almaktadır.  Bankada unutulan para süre aşımı 10 yıl olarak belirlenmektedir. Bankalarda unutulan para sorgulama süre aşımı sorgulama işlemini bilgileri için yazımıza devam edelim.

Bankada Unutulan Paralar Ne Olur?

Unutulan banka hesabındaki paralar  belli bir süreden sonrasında sizin değil TMSF ye aktarılır. Bankada unutulan para tmsf den sonrasında ne olur diye sorabilirsiniz.

Aslen sizin unuttuğunuz para ne size ne unutulan bankaya kalmaktadır. Unutulan paralar direk devletin kasasına gelir olarak kaydedilmektedir. Doğrusu bankada unutulan para tmsf kanalıyla devletin olmakta.

Bankada Unutulan Para Iyi mi Sorgulanır?

Bankada unutulan paraları iyi mi öğrenebiliriz diye kendi kendinize sormanız oldukça organik bir durum. Unutulan banka hesabındaki paralar TBB kayıtlarında tutulmaktadır.  TBB bankada unutulan paralar için her dönem bir sıralama hazırlamaktadır. Bankalarda unutulan paralar sıralaması TBB’nin resmi web sitesinde yayınlanmaktadır.

Bankada unutulan paraları sorgulama isim sıralaması şeklinde yayınlanmaktadır. Lütfen dikkat edelim ki bankada unutulan paralar sorgulama adresi yalnız aşağıda verdiğimiz linklerd

Bankada unutulan paralar için sorgulama yapmak istiyorsanız lütfen aşağıda verdiğimiz bağlantıları tıklayınız.

Bankada Unutulan Paraları Sorgulama İçin Tıklayınız

Gene aynı adrese yönlendiren başka bir adresi vardır. O adres de gene Türkiye Bankalar Birliği – TBB adresine yönlendirme yapmaktadır. Bu adres de   http://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml    web adresidir.

Bankada Unutulan Paraları Öğrenmek İçin Tıklayınız

Bankalarda unutulmuş para ve hesap sorgulama işlemlerini yukarıda verdiğimiz iki linkten yapa bilirsiniz.

Bankada Unutulan Paralar Iyi mi Geri Alınır?

TMSF bankada unutulan paralar sıralaması olarak yayınladığı yerde adınız gördükten sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey ilgili bankaya gidip paranızı çekmek olacaktır.

Eğer para miras yöntemiyle edinilmiş ise tüm mirasçılar parada hakkı vardır. Bundan dolayı parayı alma şekli değişebilir. Mirasçıların hepsinin orada bulunması gerekebilir yada vekalet ile para çekme işlemi yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Iphone 8'in Bu Özelliği Yok Artık Dedirtti başlıklı makalemizde ayfon 8 fiyatı, ayfon 8 plus fiyatı ve Beklenen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bankada Unuttuğunuz Paraların Miktarını Öğrenmek İster Misiniz ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bronz Saç Rengi Modelleri Fındık Ezmesi Tarifi Nefis Yemek Tarifleri Tereyağının Faydaları Nelerdir? Bankamatiklerden Komisyonsuz Daha Fazla Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Ülkemizde Kaç Çocuk Var Hiç Merak Ettiniz Mi ? Facebook GIF Güncellemesinin Detayları Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: