Bağırsakları Boşaltmak İçin Bitkisel

Ana Sayfa » Güncel » Bağırsakları Boşaltmak İçin Bitkisel

Bitkisel Bağırsak Temizleme Nedir? Naturel Bağırsak Temizliği

Bağırsak Temizleme Şekilleri ile meydana getirilen uygulamalar sağlığımız için yapılması ihtiyaç duyulan mühim uygulamalardan birisidir. Bağırsak çeperleri zararı dokunan bakteri, mantar ve bu organizmaların atıklarıyla bir katman halini alır. Kolonlarda atık maddeler zaman içinde birikir ve sıhhatli beslenme kanalıyla bu maddeler dışarı atılmazsa bazı sıhhat problemlerine yol açabilir, bu problemler kabızlık, şişkinlik, bağırsak gazı, hazımsızlık, göbekte aşırı şişkinlik ve gerginlik hissi, sinirlilik, alerjik hastalıklara yatkınlık şeklinde sayılabilir.

Ilk olarak Bağırsaklarımızı atık borusu şeklinde düşünebiliriz. Bu atık borusundan, katı atıkları süpürmesi için yeterince sıvı geçmiyorsa zaman içinde bu borularda tıkanma meydana gelecektir. Ek olarak meydana getirilen araştırmalara bakılırsa bağırsak ve beyin içinde mühim bir bağlantı mevcuttur.  Bağırsak ve beyin içinde yer edinen bu ilişkiye bakılırsa sıhhatli bağırsaklar sıhhatli beyin, sıhhatli bir beyin ise sıhhatli bağırsaklar anlamına geliyor.

Organik Bağırsak Temizleme Şekilleri

Bağırsakları çalıştırmak için gerekenler özetle lifli gıdalar, naturel beslenme, yemeği iyi çiğneme, kafi su alımıdır. Aşağıda ise bu özeti birazcık daha genişleterek naturel bağırsak temizliği ( kolon temizliği)  hakkında data verdik.

1- Ilk olarak günde 8 bardak kısaca averaj 1,5 litreden azca su içmeyeye çalışılmalı kişiden kişiye ve mevsime bakılırsa bu oran artabilir fakat yetişkinler için bu miktardan azca tüketmemeye çaba edilmelidir. Naturel yollardan bağırsak temizlemek için su idealdir. Yalnız su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz fakat eğer bir tıkanıklık var ise aşağıdaki yöntemlerden biri yada bir kaçı işinize yarayacaktır. Ek olarak gün içinde su içerken günlük ihtiyacınızın tamamını aniden tüketmeyin. Gün içine gösterim.

2- Sabahları aç karnına iki tane kayısı kurusu yenebilir. Kuru kayısı üstüne bir bardak ılık su içilmesi bağırsakları yumuşatarak harekete geçirebilir.

3-  Çorba ve salatalara, limon, zerdeçal, biberiye, karabiber şeklinde baharatlar katılabilir.  Karabiber’de etkili bir bağırsak çalıştırıcı baharattır. Mümkünse tane halinde satın alın evinizde ihtiyaca gore öğüterek tüketin. Karabiber’in hem gaz giderici hem de bağırsak temizleyici tesiri vardır. Her tür yeşil yapraklı sebzeler bağırsak sağlığına pozitif tesir edecek bitkisel gıda öğeleri ihtiva ederler.

4- Keçiboynuzu meyvesi, bağırsak temizliği için kullanılabilecek gıdalardan birisi. Varlıklı lif yapısı yardımıyla bağırsakları temizliyor. Ek olarak, astım alerji, saman nezlesi şeklinde problemlerde de yarar sağlayabiliyor. Meyveyi tükettikten sonrasında 1 bardak su içmek mideyi rahatlatabilir.

5- Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği için etkili çaylardan birisidir ve aşırıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi halinde kolon temizliği için destek olacaktır. Günde bir fincandan fazla içilmemesi önerilir.

6- Etkili bir kolon temizleme için günde 20 dakika fazlaca hafifçe gidişatta yürüyüş yada ev içinde oldukca hafifçe karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru oldukça hafifçe hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler yardımıyla kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket haline geçecektir.

7-) Keten tohumu da etkili bir kolon temizleyicidir. Keten tohumları sindirilirken geriye kalan posa şişerek bağırsaklardan geçer bu esnada bağırsakları harekete geçirir ve bir nevi bağırsak çeperlerini süpürür.

😎 Organik elma sirkesi ve bal da bağırsakları harekete geçirerek etkili bir bağırsak temizliğine katı sunabilir.

PERHİZ YA DA ORUÇ: Haftada bir yada iki kez perhiz yapın. Bu sırada vücut sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlar. Perhizden sonrasında soğan, sarımsak, yoğurt, kefir benzer biçimde gıdaları yiyerek kolon temizliğine destek olabilirsiniz.

Not: Genel bir koşul olmasa da, büyük wc ihtiyacı karşılanırken ister alaturka ister alafranga hela olsun; gerekseme giderilmesinin alaturka pozisyonunda olması gerektiği yönünde bazı tavsiyeler mevcuttur.

Bağırsakların Tıkanmasına Yol Açan Etkenler Nedir?

Bağırsak Temizleme Şekilleri nin başarıya erişmesi için bilhassa kahve, kola, alkol  şeklinde içeceklere mesafe koymak iyi bir seçenek olabilir. Çayı ise açık çay halinde ve oldukça sıcak olmaması kaydıyla içebiliriz. Hamur harcı işi türü katı besinler, rafine şeker içeren her tür tatlı, kızartmalardan uzak durmakta yarar var.  Her türlü et yenebilir sadece et taze et olmalı ve yanında bolca sebze eşliğinde tüketilmelidir. İşlenmiş et ürünlerinden de uzak durmakta yarar var. Kafeinli içecekler, kızartılmış besinler, işlenmiş etler bağırsak sağlığına negatif tesir edebilirler. Ek olarak aşırı şekerli ve unlu yiyeceklerde bağırsak florasını bozan besinler arasındadır.

Bağırsak Temizleme Şekilleri Zayıflatır mı?

Bir tek bir kaç günlük bağırsak temizleme yöntemleriyle 4-5 kilo vermek mümkündür. Atılan bu kilolar, yalnız bağırsaklarda birikmiş ve her gün bizi zehirleyen atık maddelerdir.Hem de  sıhhatli ve temizlenmiş bir kolon sistemi demek süratli bir sindirim ve süratli metabolizma anlamına gelmektedir. Bağırsak Temizleme Şekilleri başarı ile uygulanmış olduğu takdirde vücut toksin maddelerden arınacak ve tüm metabolizmanın hızlanmasını elde edecektir.

Not: Daha ciddi problemlerde lütfen doktorunuza başvurunuz. Bağırsak Temizleme Şekilleri yazımız ilaç uygulaması değil naturel beslenme tavsiyesidir.

Bir önceki yazımız olan Günlük Alınması Gereken Protein Miktarı Hesaplama başlıklı makalemizde 120 gr protein nasıl alınır, Alımı ve dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bağırsakları Boşaltmak İçin Bitkisel - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Koç Burcunu Heryerde Tanıyabileceğiniz 10 Özellik Süleymaniye Camii Nasıl Gidilir ? 16 Ekim – 22 Ekim Çocuk Etkinlikleri İyi Bir Yaşam İçin Neler Yapmalıyız Orkide Bakımı Nasıl Yapılır ? Budapeşte Gezilecek Noktalar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır