Ardıç Katranı Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa » Güncel » Ardıç Katranı Nasıl Yapılır ?

Ardıç Katranı Nedir?

Ardıç Katranı ( pix juniperi oxycedrus ), ardıç ağacının kök gövdesi ile dallarının yakılmasından elde edilir ve yüzyıllardır cilt bakımı ve saç bakımı için kullanılmaktadır. Şurup kıvamında, kırmızımsı-siyah renkte, yakıcı ve acı bir tadı olan maddedir. bir sıvıdır.Bileşiminde; uçucu yağlar, fenol türevleri ( gayakol ve krezol türevleri) ve rezin kadinen şeklinde maddeler ihtiva eder. Yabancı Dillerdeki Bazı Karşılıkları: Pix Juniperi Oxycedrus Juniperus nana, Wacholder, Juniper, Genievre ve Juniperus communis

Ardıç Katranı Yararları Nedir?

Ardıç Katranı genel olarak bazı cilt ve saç problemlerinde haricen uygulanmaktadır. Hem insanoğlu hem de evcil hayvanların bakımında kullanılır. Anılan faydalarının tesiri kişiden kişiye değişmekle beraber % 100 başarı getirmeyebilir sadece genel tedaviyi desteklemesi anlamında başarı ile kullanılmaktadır.

1-) Seboreik Dermatit hastalığına karşı kullanılmaktadır.
2-) Hem bu kantra hem de bu katrandan elde edilmiş katran sabunu; kepeklenme, saç dökülmesi, egzama, mantar, seddef şeklinde hastalıklarda kullanılmıştır.
3-) Bit ve pire benzer biçimde zararlara karşı da kullanılmaktadır. Uyuz şeklinde hastalıklarda da kullanılmaktadır.
4-) Sivilce şeklinde problemlere karşı da kullanılır.

Ardıç Katranı Iyi mi Kullanılır?

Ardıç katranı, kullanılacağı problemin türüne nazaran sabun şeklinde, vazelin ile karıştırılarak, direkt, oturma ve buğu banyolarında, masaj yolu ile haricen kullanılabilmektedir.

Ikazlar: Uzman önerisi ile kullanılması tavsiye edilir cildin tahriş olması yada alerji gelişmesi durumunda bırakılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Menopoza Girerken Nasıl Beslenmeli başlıklı makalemizde Döneminde, içmelisiniz ve Light hakkında bilgiler verilmektedir.

Ardıç Katranı Nasıl Yapılır ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Doğum Lekelerindeki Tehlikeye Dikkat Edin iPhone Se 2 Ne Zaman Çıkacak ? Mercedes A Class 2018 Fiyatları Leke Kremi Kullananlar Mide Ameliyatı Sonrasında Kiloyu Koruma Yöntemleri Fındık Ezmesi Tarifi Nefis Yemek Tarifleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır