Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ardıç Katranı Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Ardıç Katranı Hakkında Bilgiler

Ardıç Katranı Nedir?

Ardıç Katranı ( pix juniperi oxycedrus ), ardıç ağacının kök gövdesi ile dallarının yakılmasından elde edilir ve yüzyıllardır cilt bakımı ve saç bakımı için kullanılmaktadır. Şurup kıvamında, kırmızımsı-siyah renkte, yakıcı ve acı bir tadı olan maddedir. bir sıvıdır.Bileşiminde; uçucu yağlar, fenol türevleri ( gayakol ve krezol türevleri) ve rezin kadinen şeklinde maddeler ihtiva eder. Yabancı Dillerdeki Bazı Karşılıkları: Pix Juniperi Oxycedrus Juniperus nana, Wacholder, Juniper, Genievre ve Juniperus communis

Ardıç Katranı Yararları Nedir?

Ardıç Katranı genel olarak bazı cilt ve saç problemlerinde haricen uygulanmaktadır. Hem insanoğlu hem de evcil hayvanların bakımında kullanılır. Anılan faydalarının tesiri kişiden kişiye değişmekle beraber % 100 başarı getirmeyebilir sadece genel tedaviyi desteklemesi anlamında başarı ile kullanılmaktadır.

1-) Seboreik Dermatit hastalığına karşı kullanılmaktadır.
2-) Hem bu kantra hem de bu katrandan elde edilmiş katran sabunu; kepeklenme, saç dökülmesi, egzama, mantar, seddef benzer biçimde hastalıklarda kullanılmıştır.
3-) Bit ve pire benzer biçimde zararlara karşı da kullanılmaktadır. Uyuz şeklinde hastalıklarda da kullanılmaktadır.
4-) Sivilce şeklinde problemlere karşı da kullanılır.

Ardıç Katranı Iyi mi Kullanılır?

Ardıç katranı, kullanılacağı problemin türüne nazaran sabun şeklinde, vazelin ile karıştırılarak, direkt, oturma ve buğu banyolarında, masaj yolu ile haricen kullanılabilmektedir.

Ikazlar: Uzman önerisi ile kullanılması tavsiye edilir cildin tahriş olması yada alerji gelişmesi durumunda bırakılmalıdır.

Sağlıcakla Kalınız..

Bir önceki yazımız olan Tereyağının Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Faydaları, Nelerdir ve Tereyağının hakkında bilgiler verilmektedir.

Ardıç Katranı Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Trileçe Nefis Yemek Tarifleri Video Slovakya Vatandaşlığı Nasıl Alınır? Heykeli Dikilen Milli Kedimiz Tombiliyi Tanıyor Musunuz ? :) Sağlıklı Yaşam Koçunuz Geldi | Sağlık Yaşam İçin Önemli Tavsiyeler Pratik Fönlü Saç Modelleri 2018 Transparan Kıyafetiniz Var Nasıl Giyeceğinizi Bilmiyor Musunuz ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: