Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple’ın Otonom Sistemler Üzerindeki Çalışmaları Akıllara Zarar

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Apple’ın Otonom Sistemler Üzerindeki Çalışmaları Akıllara Zarar

Kısa sürede bir iCar ile karşı karşıya gelme ihtimalimiz olmasa da Apple’ın sürücüsüz otomobillerle ilgili emekler yürüttüğünü duymak coşku verici bir haber.

Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde Bloomberg Television kanalında verdiği röportajda Apple’ın otonom sistemlere olan ilgisini belirtti. Tüm bilgileri ile olanları anlatmadı ve şu anda Apple’ın bir sürücüsüz aracı piyasaya süremeyeceğini net olarak söylemiş oldu. Sadece Tim Cook, Apple’ın bu alanda “bir şeyler” yaptığının da altını çizdi.

Odağımız otonom sistemler

“Odak noktamızın otonom sistemler olduğu bir sır değil. Normal olarak otonom sistemler denince akla ilk gelen sürücüsüz araçlar, sadece tek alan bu değil. Bizim için de en büyük suni zeka projesi bu. Büyük olasılıkla sürücüsüz otomobiller üstünde çalışılabilecek en zor suni zeka mevzusudur.”  diyor Cook. “Dolayısıyla otonom sistemler bizim için oldukca coşku verici bir mevzu. Bu çalışmaların bizi nereye götüreceğini ikimiz de bilmiyoruz. Sadece şunu söyleyebilirim, bizim için aslolan mühim olan ortaya çıkacak ürün değil, tersine ürünün temelini oluşturan yazılımdır.”

Bu demeçten oldukça değişik sonuçlar çıkartmak mümkün. Apple sürücüsüz otomobiller üstünde bir teknoloji geliştiriyor olabilir fakat bambaşka bir şey üzerine çalışıyor olabilirler. Apple gelecekte sürücüsüz araçlar için bir ürün de sunabilir, ya da hali hazırda olan CarPlay ile beraber çalışabilecek bir güncelleme de getirebilir.

Apple’ın sürücüsüz araçları

Apple’ın sürücüsüz araçlarla ilgilendiğine dair çeşitli söylentiler var. Hatta öyleki ki bu söylentilerden bir tanesi Steve Jobs 2008 senesinde bu mevzu ile alakalı ilgisini dile getirmiş olduğu yönünde. Bazı kaynakların yayınladıkları raporlara nazaran Apple’ın bu alandaki çalışmalarını bir tek yazılım alanına indirgediği yönünde.

Geçtiğimiz günlerde Apple’a ilişkin olduğu iddia edilen sürücüsüz bir vasıta Kaliforniya’da görüntülendi. Aracın Velodyne sensörlerle donatılmış olması da Apple’ın sürücüsüz araçların yazılımı üstüne çalmış olduğu mevzusundaki görüşleri destek sunar nitelikteydi. İşin finans boyutundaysa Apple uzun süredir bu sektörde. Çin’in vasıta paylaşım servisi Didi Chuxing firmasına 1 milyar Dolar yatırım yapmış olduğu ve bu firmanın kısa sürede Kaliforniya’da sürücüsüz vasıta laboratuvarı açmış olduğu biliniyor.

Her ne kadar Tim Cook’un verdiği demeç bizlere kati bir şey söylemiyor olsa da gene de Apple’ın otonom sistemler ile ilgilendiğini duymak coşku verici.

Bir önceki yazımız olan LG G7 Türkiye'de Satış Tarihi başlıklı makalemizde erken, Gelecek ve lg g7 2 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Apple’ın Otonom Sistemler Üzerindeki Çalışmaları Akıllara Zarar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ABDULLAH yanarateş24 Ağustos 2017

Bence geleceğe Apple damgasını vuracak

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sakın Maden Suyunu Bardakla İçmeyin ! En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi? En Yüksek Faizi Kim Veriyor? Ardıç Katranı Hakkında Bilgiler Tatil Cenneti Isparta Kuyucak | Gezi Rehberi | Otel Tavsiyeleri Göğüs Kanseri Öldürür Mü ? Meme Kanserinin Nedenleri Nelerdir ? Yavru Kediye Tecavüz Olur Mu ? Oldu !!!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: