Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple Bizi Taklit Ediyor Diyen Dev Şirket Bakın Kim

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Bizi Taklit Ediyor Diyen Dev Şirket Bakın Kim

Apple, Microsoft'u taklit ediyor mu?

Değişen teknolojinin iki devi Microsoft ve Apple için Mayıs ve Haziran ayları oldukça yoğun geçti. Zira iki şirket de yeni nesil cihazlarını teknoloji yaşamına kazandırmakla meşguldüler. Bu yeni nesil cihazlar içinde yer edinen, ikisi bir arada cihazlar olarak adlandırılan Surface ve iPad Pro serileri iki büyük şirket içinde ipleri gerdi. Microsoft kanadından meydana getirilen açıklamada Apple, Microsoft’u yansılamak etmekle itham edildi.

Microsoft, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen ve bu yüzden ikisi bir arada cihazlar olarak adlandırılan Surface serisini başlattığında Apple, bu ürünlerle alay etmiş ve bu piyasada yer almayacağını net olarak belli etmişti. Sadece ondan sonra rüzgar tersine esti ve Apple iPad Pro serisiyle bu alana yatırım halletmeye başladı.

İşte tam bu aşamada Microsoft Surface Genel Müdürü Ryan Gavin, Apple’ın kendi donanımlarını öykünmek ettiğini ileri sürdü. Gavin’e nazaran Apple’ın iPad Pro serisi donanımları tamamen Microsoft’un fikirleri üstüne kurulu.

Bu mevzuyla ilgili bir röportajında Gavin şu sözleri sarf etti: “Düşünün biz Apple’ı devamlı öykünmek ediyor olsaydık Surface Pro ve Surface Book iyi mi üretilirdi? Biz kendi fikrimizi ortaya koyarak ürünlerimizi mükemmelleştirme çabasındayız. Senelerdir ikisi bir arada kategorisinde ürünler ortaya koyuyoruz. Sadece başta Surface serisine şüpheyle yaklaşanlar ve hatta alay edenler şimdi bizim izimizi takip ediyor. iPad Pro serisi bunun en somut örneği.”

Gavin’in bu sözleri birazcık ağır olarak yorumlanabilir sadece doğruluk oranı da yok değil. Zira Microsoft orijinal Surface modelini 2012 senesinde çıkardığında Apple CEO’su Tim Cook Microsoft’un bu ürününe bir buzdolabı ve tost makinası karışımı diyerek alay etmişti. Sadece sonrasında Apple iPad Pro ile bu piyasaya yatırım yapmak için kolları sıvarken günün sonunda Microsoft’u Surface Pen kalemine kadar yansılamak etti.

Google , Apple’ı Bir Kez Daha Birincilikten Alaşağı Etti

Samsung, Apple’a Öyleki Bir Darbe Vurmaya Hazırlanıyor ki

Bir önceki yazımız olan LG G7 Türkiye'de Satış Tarihi başlıklı makalemizde erken, Gelecek ve lg g7 2 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Apple Bizi Taklit Ediyor Diyen Dev Şirket Bakın Kim - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Siz Hiç Sebzeli Taco Yediniz mi ? Online Diyet Nedir ? Online Diyet Ücretleri ? Nemden Korunmak İçin Yapılacaklar Nelerdir? Sonbahar Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri Bu Mekanları Mutlaka Görün ! Tüyleriniz Ürperecek Aç Kalmadan Kilo Vermek İster Misin ? İçeri Buyur

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: