Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Apple Artırılmış Gerçeklik Donanımını Ne Zaman Tanıtacak ?

Ana Sayfa » Teknoloji » Apple Artırılmış Gerçeklik Donanımını Ne Zaman Tanıtacak ?

apple-arkit-110917

Apple‘ın 12 Eylül’de düzenleyeceği etkinlik için geri sayımda sona yaklaşılmasına karşın, firmanın planlarına ilişkin spekülasyonlar devam ediyor. The Wall Street Journal’ın haberine bakılırsa, Apple artırılmış gerçeklik mevzusundaki emek harcamaları da etkinliğin menüsünde yer alacak. Gazete, firmanın artırılmış gerçeklik donanımını da gelecek haftalarda resmiyet kazanabileceğini iddia ediyor.

Apple, ARKit adını taşıyan artırılmış gerçeklik yazılımı ve oyunları geliştirme kitini geçtiğimiz haziran ayında duyurmuştu. Firmanın ARKit ve iOS 11 ile açmış olduğu yolu, artırılmış gerçeklik donanımıyla birazcık daha genişletmesi umut ediliyor.

The Wall Street Journal’ın bahsetmiş olduğu yeni donanımın Apple’ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone X olduğu da iddialar içinde içeriyor. Akıllı telefonun dikey pozisyonda yerleştirilmiş iki arka kamerasının telefon yatay moddayken artırılmış gerçeklik kaydı ve projeksiyonu yapmayı sağlayacağı söyleniyor. Sadece bu ürünün hususi bir akıllı gözlük olması ihtimaller dahilinde içeriyor. Cupertino merkezli firmanın patent portföyü de bu ihtimale daha ciddi yaklaşılmasını sağlıyor.

Apple ABD ambargosu sebebiyle İran’ın popüler uygulamalarını mağazalardan kaldırdı

Apple artırılmış gerçeklik mevzusuna inancını uzun süredir dile getiriyor

Sadece kimi analistler, Apple’ın artırılmış gerçeklik açılımına şüpheyle yaklaşıyor ve firmanın hususi bir artırılmış gerçeklik donanımı çıkarmasının 2-3 yılı bulabileceğine iddia ediyor. Apple ise artırılmış gerçekliğe olan inancını uzun süredir her fırsatta dile getiriyor. Cupertino merkezli firmanın CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin potansiyeline olan inancını çoğunlukla dillendiriyor.

Bir önceki yazımız olan Mercedes-Benz Müşterilerine 1 yıllık Tidal HiFi Aboneliği Hediye Edecek başlıklı makalemizde Aboneliği, edecek ve Hediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Apple Artırılmış Gerçeklik Donanımını Ne Zaman Tanıtacak ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çimen Lekesi Kottan Nasıl Çıkar ? Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri Erkeklerin Kadınlarda Vazgeçemediği 10 Özellik Yüz Şekline Göre Saç Modelleri 2018 Uçakta Rahat Uyuma Yöntemleri En İyi Saç Bakım Maskesi Markası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır