Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ana Sayfa » Güncel » Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Seneler içinde deri ve deri altı dokularda kollajen, elastik doku, yağ dokusu ve kemiklerde oluşan kayıplar sebebiyle yüzdeki hacim, esneklik kaybolur. Deri altıdaki yüzeysel yağ yastıkçıkları yer değiştirir ve tüm bu sistemleri tutan incecik bir zarsı kas katmanı olan SMAS gevşer. Bu durumda yüze oluşan yaşlanma değişimleri için malum en etkili tedavi yöntemi cerrahi yüz germe operasyonudur.

Yüz germe operasyonu ile yüzde mevcud damar yapıları etkilendiği benzer biçimde kalıcı izleri olması ve operasyon sonrası geri dönüşümsüz değişimler sebebiyle oldukca tercih edilmeyen bir teknik olmaya başladı. Bu durumda ameliyatsız çözüm talepleri biz hekimlerin yeni tedavi seçenekleri geliştirmemizi sağlamış oldu. Ameliyatsız yüz germe teknikleri ile elde edilmiş sonuçlar cerrahi yüz germe tekniklerindekiyle kıyaslanabilecek düzeye ulaştı. Aşağıda ameliyatsız yüz gençleştirme tekniklerinden ayrıntılarıyla bahsedeceğim.

Günümüzde Çoğunlukla Kullanılan Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Şekilleri

  • Odaklı yüksek frekanslı ultrason
  • Monopolar Radyofrekkans
  • Odaklı radyofrekans
  • İple yüz germe teknikleri
  • Dolgu uygulamaları olarak sıralanabilir.

Odaklı Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Odaklanmış yüksek frekanslı ultrason ( High Frequency Focused Ultrasoun-HIFU) uygulaması uzun senelerdir değişik tıp alanlarında kullanılagelen bir tedavi yöntemidir. Mesela karaciğer tümörleri ya da prostat tümörlerinin ameliyatsız tedavisinde HIFU yöntemi yaygın olarak tüm dünyada kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe

HIFU adından da anlaşılacağı benzer biçimde yüksek frekanslı durağan(durgun) bir derinliğe odaklanmış kulağımızın duyamayacağı titreşimde bir ses dalgası üretir. Bu ses dalgaları hedef derinliğe ininceye kadar deri yüzeyi ve katlarında herhangi bir hasara niçin olmadan alttaki hedefte birleşirler. Yüksek frekanslı bu ses dalgaları ile etkileşime giren dokuda bir titreşim artışı olur. Bu etkileşim dokuda ısı artışına niçin olur. Şu demek oluyor ki hedef doku ısıtılır. Isınma düzeyi ortalama 65 C derecedir. Bu ısıya doku yanıtı ilk olarak büzüşme, arkasından yeni kollajen doku üretilmesi ile tekrardan yapılanma olacaktır. Deride uygulana ameliyatsız yüz germe amaçlı HIFU cihazlarında 4.5, 3 mm benzer biçimde derinliklere inilir. Derinin

HIFU teknolojisi ilk olarak Ulthera marka adı ile kullanıma çıkmıştır ve Ultherapy adıyla anılan ameliyatsız ultrasonla yüz germe yöntemi olarak uygulanmaktadır. Günümüzde medikal markette birçok değişik HIFU aleti bulunuyor ve derhal hepsi ile belli bir iyileşme düzeyine erişiliyorsa da Ulthera hala en fazla malum marka olarak yerini koruyor.

HIFU Yönteminin Uygulanmış olduğu Başlıca Alanlar

  • Yanaklardaki sarkmaları yok etme
  • Ameliyatsız çene sarkmalarının düzeltilmesi
  • Kaş kaldırma
  • Yüzdeki aşırı yağ katmanlarının inceltilerek yüze üçgen biçim vermek
  • Cildi sıkılaştırmak

HIFU uygulaması ortalama 30 dakikada tamamlanan bir tedavidir. İşlem esnasında derin dokuda bir ısınma elde edilir. Bundan dolayı uygulama esnasında ağrı olma şansı yüksektir. Bir çok vakada gerekmese de bazı aşırı kırılgan vakalarda uyku anestezi ile işlem konforu arttırılarak arısız uygulama temin edilebilir.

Uygulamadan derhal sonrasında bir düzelme elde edilmektedir. Fakat aslolan düzelme 3-6 ayda oturur. Bu süreçte 2-3 ay sonrasında olay yine değerlendirilerek gerekirse rötuş seansı ile tedavi tamamlanır.

HIFU yöntemi ile elde edilmiş düzelmeler ortalama 15-18 ay kalıcıdır. Öteki tedavi şekilleri ile beraber uygulanarak elde edilmiş başarı arttırılabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ben kliniğimde ortalama üç senedir HIFU yöntemini başarı ile uyguluyorum. Elde edilmiş sonuçların oldukca yüz güldürücü bulunduğunu belirtmek isterim.

HIFU yöntemi 18 yaş üstündeki sıhhatli her bireye uygulanabilir. Genç yaşlarda daha fazlaca etli yüzlerde yağ yastıkçıklarını azaltarak yüze biçim vermek, 30’lu yaşlardan itibaren yüzdeki sarkmaları engellemek amaçlı kullandığımızı söyleyebilirim. 60 yaş üstü aşırı sarkma olan vakalarda yüz germe ameliyatı öneriyorum. HIFU ile alınacak sonuçlar ileri yaşlı vakalarda sınırı olan kalacaktır.

Yüze yakın geçmişte yüze dolgu uygulatan ya da ip ile yüz germe işlemi yaptıranlar, hamileler, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, etken kanser problemi olanlar HIFU ile tedaviye alınmazlar.

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu başlıklı makalemizde Altı, Geçmesi ve Göz hakkında bilgiler verilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mercedes-Benz Müşterilerine 1 yıllık Tidal HiFi Aboneliği Hediye Edecek Yüzüme Lazer Yaptırdım Sivilce Çıktı iPhone | iOs | Asphalt Xtreme İncelemesi Enginarın Faydaları Ve Zararları Metabolik Sendrom Beslenme Tedavisi Araç Takip Sisteminin Faydaları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır