Alkali Beslenme Yemek Tarifleri

Ana Sayfa » Güncel » Alkali Beslenme Yemek Tarifleri

Alkali beslenmenin önemi mühim bir mevzu. Son yılların en dikkat çeken beslenme alışkanlıklarından birisi olan alkali beslenme, kanser benzer biçimde ciddi rahatsızlıklara karşı iyi bir tedbir sunmuş olduğu için bir çok kişinin vazgeçilmezi durumunda. Alkali beslenme ve hususi olarak hazırlanan alkali suyun tüketilmesi ile gerçekleşen bu hususi beslenme yöntemi pek fazlaca ünlünün dahi kayıtsız kalamadığı bir yaşam biçimi.

Alkali Beslenme Nedir, Neyi Amaçlar?

Alkali beslenmede amaç vücuttaki asit dengesini istenilen seviyede tutabilmektedir. Bu bakımdan yiyeceklerde ve suda asit mevzusunda bazı değişimler yapılarak vücudun fazla asit ve alkali çökelti bırakması önlenir. Böylece vücutta birikim olmadığı için rahatsızlıklar da önlenebilmektedir. Özelikle vücuttaki asidin fazla olması oldukca ciddi rahatsızlıklara yol açabildiğinden dolayı insan vücudunun ideal h değerleri 7.35 ve 7.45 içinde bir seviyede kalmak hedeflenir.

Alkali beslenmenin en mühim hedeflerinden birisi de bu dengenin vücut tarafınca otomatikman düzenlenmesini önlemektir. Vücut yapısı gereği eksiklerini vücuttan giderecek şekilde organize edilmiştir. Fazla asit oluştuğunda vücut dengeyi sağlamak adına gereğinden fazla çabalar. Bu da vücudun yorulmasına ve bununla birlikte değişik bölgelerde eksiklerin ortaya çıkmasına niçin olur. Gün içinde yorulmak, değişik hastalıkların başlaması, kilo problemleri benzer biçimde pek oldukca problem alkali beslenmenin hedeflerindendir. Bu tip beslenmeyi yeğleyen kişilerin oldukça daha enerjik hissettiği, uyku kalitesinin arttığı, kilo dengesizlikleri yaşamadığı, bağışıklık sisteminin güçlendiği ve sindirim sistemlerindeki problemlerin de ortadan kalktığı bilinir. Bu bakımdan alkali beslenmeyi yeğleyen kişiler, bu tip sorunları da hayatından çıkarma şansına haizdir.

Alkali Beslenmede Neler Yenir, Neler Yenmez?

Vücutta asit oluşturabilecek ürünler alkali beslenmede tercih edilmez. Bu bakımdan alkol ve kahve benzer biçimde ürünler bu beslenme tipinde tercih edilmez. Ek olarak şeker ve işlenmiş gıdalar da tüketilmez. Bu tip besinler yerine tahıl, kuruyemiş, baklagil, sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme tercih edilir. Bilhassa kinoa ve karabuğday benzer biçimde ürünler bu beslenmenin vazgeçilmezleri arasındadır. Alkali beslenmede tüketilen yiyeceklerin yüzde 80 alkalin yüzde 20 ise asidik olması hedeflenir. 0 asit yerine vücut için kafi seviyede asit alınması hedeflenir.

Alkali Su Iyi mi Hazırlanmış olur?

Alkali beslenmenin eğer olmazsa olmazlarından birisi de sudur. Sudan asit azaltıldığında kalsiyum, potasyum ve magnezyum şeklinde değerler yükselir. Bu bakımdan alkalik su hazırlayarak daha azca asit alınırken vücut için oldukca daha lüzumlu ve mühim olan mineraller alınır. Bu suyun hazırlanması için 2 litrelik suya 1 yiyecek kaşığı İngiliz karbonatı eklenmelidir. Bir çok şahıs bilmeden limonlu su tüketerek alkali su içer. Limon da asit kıymetini azaltır. Günde 2 litreye kadar alkali su tüketilebilir.

Bir önceki yazımız olan Vücutta Aniden Çıkan Kırmızı Lekeler başlıklı makalemizde Çıkan, Geçer ve Kızarıklıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alkali Beslenme Yemek Tarifleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler Beyin Sağlığını Korumak İçin Neler Yapmalıyız ? Reklam Hizmetinde En Çok Kullanılan Yöntem: One Way Vision Baskı Unutkanlık İçin Ne Yapmalı İbrahim Saraçoğlu Emre Erdemoğlu “Aysel” Koleksiyonunu Tanıttı Çalışırken Enerjik Durmak İçin Öneriler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır