Alıç Sirkesinin Faydaları Ahmet Maranki

Ana Sayfa » Güncel » Alıç Sirkesinin Faydaları Ahmet Maranki

Alıç Sirkesinin Yararları Nedir?

Alıç sirkesinin yararları içinde; bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ve grip şeklinde hastalıklara karşı vücudu koruyabileceğinin yanı sıra kalp damar hastalıklarında, ritim bozukluklarında, damar sertliği, yüksek tansiyonu düşürmede, kanda trigliserid oranını azaltmada, kolesterolü dengede tutmada, göğüs ağrısı şeklinde problemleri hafifletmede kullanılabilmektedir. Ek olarak meydana getirilen bazı çalışmalarda; Alıç sirkesinin tip 2 diyabeti bulunan kişilerde hemoglobin A1C değerlerini pozitif etkilediği görülmüştür. Ek olarak; alınç meyvesi bünyeyi rahatlatıcı, kasları gevşetici tesiri de bulunur. Kan damarlarını genişleterek kanın daha rahat akmasını sağlayabilir.

Sirke tabiatı gereği antiseptik özelliği bulunan bir maddedir. Naturel bir mikrop öldürücüdür bundan dolayı makul ölçülerle tüketildiği taktirde bazı sindirim ve gaz şikayetlerine iyi gelebilmektedir. Ek olarak bağırsak kurtlarına karşı düşürücü etkisinden de söz edilebilir.

Alınç meyvesinin ve Alıç Sirkesinin yararları pek fazlaca kültür tarafınca bilinmektedir ve yüzlerce senedir uygulanmaktadır. Çin kaynaklarında ve yoga tarihinde alıcın hususi bir yeri vardır. Yoga ile ilgili bir makalede alınç ile ilgili olarak “Hem dolaşım hem de sindirim için uyarıcı gücün iyi bir örneğidir. Kalp üstünde hususi bir harekete haizdir, kalp kasını kuvvetlendirir ve ömrü uzatır. Kalp çarpıntısı ve yaşlılık dönemindeki kalp problemleri için bilhassa kolestrol ve arteryoskleroz şeklinde durumlara iyi gelir. ” denmiştir. Alıcın  toksititesi bulunmamaktadır bu yüzden oldukça güvenli bir besindir gerek kendisi gerekse alıç sirkesi uygun ölçülerde kullanılabilecek kıymetli bir besindir. Ek olarak bilhassa naturel ortamda yetişen meyveler ve bu meyvelerden meydana getirilen sirke daha makbuldür. Hiçbir ziraai ilaç içermediğinden alıç sirkesi daha kolay mayalanır öyleki ki hiçbir şey katmadan bir tek temiz su ve alıcı karışmasını sağlayarak sirke yapmak mümkündür.

Alıç sirkesi, yemeklerde ve salatalarda kullanılabileceği benzer biçimde her gün en fazla bir yiyecek kaşığı bir bardak ılık suya katılarak içilebilir.

Ikazlar: 

Alıç sirkesi tüketirken; kullandığınız ürünün orjinal olmasına dikkat ediniz. Mide problemleri olanların sirkeyi değil de meyvesini tüketmeleri önerilir. Ek olarak; uzun soluklu kullanımlarda dikkat edilmesi ve bilhassa düşük tansiyonu bulunanların yada kalp ilacı kullananların dikkatle tüketmesi gerekebilir. Hamilelerin ve evlatların sirke tüketimi bazı sorunlara niçin olabilir. Kan inceltici ilaç kullananların dikkatle yaklaşması gerekmektedir. Çorba, salata ve yemeklerde azca ölçülerde güvenle kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Formda Kalmak İçin Yapılması Gereken Egzersizler başlıklı makalemizde fit kalmak için ne yemeli, Formda ve formda kalmak için kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

Alıç Sirkesinin Faydaları Ahmet Maranki - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kart Kullanım Ücreti İadesi Dilekçesi Saç Dökülmesine Doğal Çözümler Saç Yağlanması Ne İyi Gelir ? 2017 Gaye Turgut Saç Rengi ve Modelleri Boyun Düzleşmesi Nedir? Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır