Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır ? Bitkisel Akne Tedavisi

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Akne Tedavisi Nasıl Yapılır ? Bitkisel Akne Tedavisi

Akne Nedir? Tedavi Şekilleri Nedir?

Akne; çoğu zaman erişkinlik çağlarında ortaya çıkan ve 30’lu yaşlara kadar devam edebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Yüz, alın, göğüs ve sırt bölgesinde kimi zaman de saç diplerinde ortaya çıkabilmektedir. Bir çok iltihaplı, irinlidir. Bazıları ağrılı seyreder. Bu yüzden el ile sıkmamak, oynamamak cildin öteki bölgelerine dağılmalarını önlemek sebebiyle gereklidir. Aksi taktirde kalıcı hasarlar bırakabilir ve psikoloji üstünde negatif tesir yaratabilir. Akne, cildin fazla sebum üretmesi sonucunda, yağlı ciltlerde daha çok çıkabilmektedir. Kadın ve erkeklerdeki hormon değişikliği de sebeplerden biridir.

Akne Tedavi Şekilleri Nedir?

Akne’nin öteki adıyla iltihaplı sivilcenin tedavisi için; cildin yeterince temiz tutulması, günlük losyonlar ve cilde hususi sabun ile yıkanmalıdır.
  • Stresten, gerginlikten uzak durulmalı,
  • Terlemenin sivilceyi(akneyi) artırıcı tesiri vardır. Terledikçe vücuttaki bakteriler çoğalıp, sivilce oluşumu artacaktır. Bunun için terleyen bölgenin temizlenmesi gerekir.
  • Bayanların yapmış olduğu makyajın günlük cildin pH’ına uygun temizleyici ile temizlenmesi gerekir. Temizlenmemiş bir ciltte gözenekler tıkalıdır, bu da aknenin artışına sebep olmaktadır.
  • Hava kirliliği, bitkinlik, günlük iş telaşı şeklinde etkenler
  • Beslenmeye itina gösterilmeli, fast food, yağlı, tatlı besinler tüketilmemelidir.
  • Fazla yağlı, tatlı besinler tüketilmemelidir.
  • Uyku düzensizliği de bir etkendir. Tertipli ve sıhhatli bir uyku ön planda tutulmalı,
  • Evde uygulanan belirli vitamin kürleri, kil maskesi, buğu banyosu şeklinde naturel çözümler cildin temizlenmesine destek olmaktadır.
  • Sigara ve asitli içeceklerden uzak durulmalı,
Ek olarak akne problemi daha oldukça ilerlemeden bir uzmana denetim olunması, iyi bir incelem ve kan değerlerine bakılarak doğru tedavi uygulanmalıdır. Tedavi uygulanırken kısa sürede çözüm beklenmemelidir, sabırla olunmalıdır. Hekim her ay seyrini denetim eder ve tedavinin gidişatını belirler. Tabip kontrolü haricinde herhangi bir uygulama yapmayınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi başlıklı makalemizde Edilir, İptal ve İptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır ? Bitkisel Akne Tedavisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çoçuklarda Kas Ağrısı Sebepleri Genesis G70 Özellikleri Ve Türkiye Fiyatı Aldığım Telefon Kaçak Çıkarsa Ne Yapacağım ? WordPress Kurulumu Resimli Anlatım 2018 Skoda’da Artık Elektrikli Araç Üretiyor | Vision E Huawei Mate 10 Pro İnceleme – Türkiye Fiyatı – Satın Al

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır