Aç Kalmadan 1 Haftada 5 Kilo

Ana Sayfa » Güncel » Aç Kalmadan 1 Haftada 5 Kilo

Kilo problemi artık günümüz insanının en mühim sıhhat problemi haline geldi. Tüm çabalar ve araştırmalar fazla kilolardan kurtulmak için. Sadece bu görüldüğü kadar zor olmasa gerek. Yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız yediklerinize dikkat etmek.

Ilk olarak unu rafa kaldırın. Kahvaltı dâhil her öğünde protein alın. Tahıllı ve unlu gıdaları şimdilik ortadan kaldırın. Ekmek ve makarna da kesinlikle bunların içinde içeriyor.

Akşamları yemeyin

İşlenmemiş gıdalarla beslenin. Yediğiniz besinlerin yüzde doksanı avlanmış, yakalanmış, yerden toplanmış ya da ağaçtan koparılmış olmalıdır. Nişastayı günde yalnız bir porsiyona düşürün. Bu porsiyonu akşam yemeğinde tüketmeyin. En iyi seçenekler yulaf ezmesi, patates ve baklagillerdir.

Meyve mevzusunda aşırıya kaçmayın. Günde en fazla iki defaya mahsus olmak suretiyle, şeker oranı düşük, lifi yüksek türden meyveler yiyin. Elma, armut, erik, çilek ve kiraz benzer biçimde meyvelerin hepsi oldukca iyi seçimlerdir. Muz bu sınıfa girmez. Şimdilik meyveler tek başına ya da kuruyemiş yada peynir benzer biçimde hafifçe şeyler eşliğinde yenmelidir. Meyve suyu içmeyi ise bırakmalısınız.

Süt ve alkolü azaltın

Süt ve süt ürünlerini, bilhassa de inek sütünü şimdilik azaltın ya da ortadan kaldırın. İstisnai durumlar: Makul oranda peynir ve ara sıra da yoğurt fakat yağsız olanından değil (haddinden fazla şeker ihtiva eder). Alkolü azaltın. Araştırmacılar ne derlerse desinler, alkolü bırakmanız size sağlığınızdan hiçbir şey kaybettirmez. Alkolde meyvelerden ve sebzelerden alamayacağınız hiçbir şey yoktur.

Zeytinyağı kullanın

Ayçiçek ve mısırözü şeklinde bitkisel yağlar kullanmayı bırakın. Bunların yerine zeytinyağı kullanın. Ne türden yağlarla beslendiğinize dikkat edin. Aldığınız yağ miktarı, bu yağın türünden kim bilir daha azca ehemmiyet taşır. En kötüleri de kızartmalar, margarin ve hidrojenli ya da kısmen hidrojenli yağlar içeren türden olanlarıdır. En iyisi balıkta bulunan Omega-3′lerdir. Adeta saplantılı bir halde su için. Her gün en azından sekiz bardak…

Rejim yaparken niçin fazla acıkıyoruz?

Kilo alıyor, veriyorsunuz, kilo alıyor, veriyorsunuz. Rejim kanalıyla kilo veren kişilerin çoğunun verdikleri kiloların birkaçını geri alması, arkasından birkaç kilo daha alması üzücü bir durum. Bilim bunun ardında yatan sebebi bulmaya fazlaca yaklaşmış olabilir.

Yeni bir araştırmaya bakılırsa, yakınlarda keşfedilen mideyle ilgili bir hormon vücudun kalıcı kilo yitirilmesine karşı niçin bu kadar dirençli bulunduğunun açıklanmasına destek olabilir. Ghrelin olarak malum hormonun, insanlarda açlığı düzenlemiş olduğu kanıtlanacak olursa, aşırı kiloluluk tedavisi için daha kuvvetli açlık yatıştırıcılar üretmenin anahtarı ele geçirilebilir.

ABD’da meydana getirilen araştırmadan çıkan sonuca nazaran rejimlerinde değişimler yaparak mühim oranda zayıflamaya çalışan kişilerin sicili tam bir yıkım. Büyük çoğunluğu süre içinde verdikleri tüm kiloları geri alıyor.

Rejimde değişim

Öte taraftan yiyeceklerin, midenin büyük bir kısmı ve minik bağırsakların bir kısmına uğramadan başka bir yoldan verildiği bypass ameliyatını geçirdikten sonrasında kilo veren obesite hastaları için bu durum geçerli değil. Araştırmalar bu hastaların çoğunun mühim oranda kilo kaybetmekle kalmadıklarını, kilolarını uzun seneler muhafaza ettiklerini ortaya koyuyor.

Ghrelin öncelikli olarak midede üretildiğinden Washington Üniversitesi araştırmacılarından David E. Cummings ve meslektaşları hormonun daha azca salgılanmasının mide ameliyatı geçiren hastaların kilo verdikten sonrasında aynı seviyede kalmalarının nedenini açıklamaya destek olabileceği varsayımını ileri sürüyorlar. Ghrelin’in iki yıl ilkin keşfedilmesinden bu yana fareler üstünde meydana getirilen emekler, hormonun kuvvetli bir iştah açıcı bulunduğunu gösterdi. İnsanlardaki hormon seviyelerinin de öğünlerden kısa süre ilkin arttığı, peşinden da derhal düşmüş olduğu ortaya kondu.

Bir önceki yazımız olan 2017-2018 Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde 2017 2018 saç kesim modelleri, 2018 ve 2018 kış saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Aç Kalmadan 1 Haftada 5 Kilo - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cilt Gençleştirme Yöntemleri 2018 Leke Kremi Kullananlar GoPro QuikStories Uygulaması Otomatik Düzenlemeler İçin Fırsat Oluşturuyor Göbek Eriten Diyet İbrahim Saraçoğlu Yüzünüzde Şişme Ve Pembeleşme Mi Var ? Gusül Abdesti Nasıl Alınır Video İzle

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır