Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar? Kredi Yaş Sınırı Nedir?

Ana Sayfa » Güncel » 70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar? Kredi Yaş Sınırı Nedir?

Kaç-Yaşında-Kredi-Çekebilirim

Kaç Yaşlarında Kredi Çekebilirim?

Kaç yaşlarında kredi çekebilirim :Bankalar kredi çekerken baktıkları mühim kriterlerden bir tanesi de illa ki yaş sınırıdır. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına bakılırsa kredi çekmek için minimum olmanız ihtiyaç duyulan yaş 18 olmalıdır. Bu yaştan daha ufak kişilere kredi verilmesi maalesef mümkün değildir.

Peki kredi çekerken alt sınır varda üst sınır yok mudur? Kredi çekerken ne fazla kaç yaşlarında olunmalı? diye sual aklınıza takılabilir.

Kredi veren banka en fazlaca istediği şey verdiği kredinin sorunsuz bir halde kendisine ödenmesidir. Bu sebepten dolayı kredi yaş limiti maalesef burada mühim bir unsurdur. Kredi yaş haddi bankaların kanunlar çerçevesinde uyguladığı bir sınırdır.

Doğal olarak ki artık bankalar eskisi benzer biçimde kredi yaş üst sınırında belli bir sınırları bulunmamaktadır. Şu demek oluyor ki bazı bankalar 70 yaşına bazı bankalar 80 yaşına kadar kredi vermektedir. Kredi için yaş sınırı bankadan bankaya farklılık gösteriyor.

Banklar yeni müşteriler kazanmak ve gelen müşterileri geri çevirmek istemediklerinden dolayı bu şekilde bir yöntem benimsemektedirler. Bankalar bilhassa emekli müşteriler için bazı kampanyalar düzenlemektedirler.

Haliyle emekliye meydana getirilen kampanyalar için yaş sınırı birazcık yukarıda olacaktır. Kredi ihtiyacı için bankaları araştırdığınız da yaş için verilen sınır size averaj 70 ve 80 yaş arası olacaktır.

Bu sebepten dolayı bilhassa 80 yaş üstü kredi bankalar tarafınca verilmesi pek mümkün değildir. 80 yaş üstü kredi veren bankalar kesinlikle yok diyemeyiz.

80 yaş kredi için oldukça yüksek olmasına karşın konumuzun devamında değineceğimiz bankalar kredi veriyor olacak.

Kredi Çekmede Yaş Sınır Var Mı?

kredi başvurusunda yaş sınırı yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde var. Mevzuyu detaylandırırsak çoğu zaman 80 yaş üstü kredi veren bankalar krediyi 5 yıl içerisin de ödemenizi beklemektedir.

Bankalar kredi verirken yaş kriteri ne kadar mühim ise de haliyle öteki mühim ve ana unsurlardan bir tanesi olan banka kredi notuna fazlaca dikkat etmektedirler. Bundan dolayı yaş sınırı kadar kredi notu da karşınıza çıkacak bir engel olarak düşünülebilir.

Emekliye kredi yaş sınırı araştırılırken kredi çekecek şahıs kredi notuna da bakması gerekmektedir. Öteki kriterleri burada yazmamız mevzu bütünlüğünü bozacaktır.

Bundan dolayı burada mevzu çerçevemiz emekli kredi yaş sınırı olduğundan o sınırlar içinde kalmaya çalışacağız.

80 Yaşlarında Kredi Çekilir Mi?

Şuan devletimizde 80 yaşına kredi veren bankalar olduğundan bu probleminin cevabı doğal olarak ki de evettir. Eğer bu sual 85 yaşlarında kredi çekilir mi diye olsaydı maalesef yanıt hayır olacaktı. 85 yaş kredi için riskli bulunmaktadır.
70-Yaş-Üstüne-Kredi

70 Yaş Üzerine Kredi Veren Bankalar

70 yaş üstü kredi veren bankalar vardır. Şimdi onlara genel olarak bakalım.

Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

ziraat bankası emeklilerde kredi yaş sınırı uyguladığı şeklinde genel olarak da kredi için yaş sınırı belirlemiştir. Ziraat bankası düzgüsel şartlar da 70 yaşına kredi vermekteydi. Meydana getirilen değişiklikle Ziraat Bankası şuan 75 yaşına kadar kredi vermektedir.

70 yaş üstü kredi  Ziraat bankasında mümkündür. Ziraat kredi yaş sınırı 75 yaş olarak belirlendi fakat verilen kredi de ne kadar süre vade verilmekte bunu banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Vakıflar Bankası Kredi Çekmedeki Yaş Sınırı En Fazla Ne Kadar?

Vakıflar bankası yaş sınırını birazcık daha yükseltmiş durumda. Ziraat bankasında bulunan sınıra tam 5 yıl daha koyarak Vakıfbank Kredi verme yaş üst sınırı 80 olarak belirlemiştir.

Vakıfbank yalnız çekilen krediye en fazla 3 yıl vade imkanı olduğundan kredi çekerken bunu göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Vakıfbank kredi çekmede yaş sınırı 80 olarak belirlediğinden dolayı 80 yaşlarında kredi çeken birisi en fazla 12  ay vade imkanı bulabilmektedir.

DenizBank Kredi Çekmedeki Yaş Sınırı En Fazla Ne Kadar?

Denizbank kredi yaş sınırı kim bilir en fazla olan bankalardan bir tanesidir.  83 yaşlarında kredi alabilir miyim diye Denizbank’a sorarsanız cevabınız evet olacaktır.  Denizbank kredi yaş sınırını 85 olarak belirlemiştir.

Yaş mevzusunda en esnek davranan bankalar arasındadır. Denizbank normalde kredi yaş sınırını 80 olarak belirlese de esneklik payını 85 olarak uzata bilmektedir. 65 yaş üstü kredi Denizbank da kolaylıkla kullanılabilir dense yanlış olmaz.

Denizbank’tan 80 yaşlarında kredi çeken bir satın alan uygun şartlarla kredisini 85 yaşına kadar ödeyebilir.

Etken Bank Kredi Çekme Yaş Sınırı Kaçtır?

Kredi üst yaş sınırında gene bizleri mutlu eden bankalar içinde Etken Bank yerini almış. Etken Bank emeklilere kampanyaların yanında birde kredide yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir.

Etken Bank emekliler için kredi yaş sınırı 80 olarak belirlemiştir.

70 Yaşına Kadar Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

70 yaş üstü kredi veren bankalar yukarıda saymaya çalıştık. Peki 70 yaşlarında ve daha altı yaş grupları için kredi veren bankalar hangisi.

65 yaş üstü kredi veren bankalar, 60 yaş üstü kredi veren bankalar sıralama olarak vereceğiz. Son zamanlarda kredi vermeye süregelen PTT de 70 yaş sınırı koyan finans şirketlerinden. PTT kredi yaş sınırı 70 olarak belirlemiştir.

70 Yaş Ve Altı Kredi Veren Bankalar :

  • PTT Bank
  • Etken Bank
  • Fibabank
  • Odeabank
  • TEB
  • ING

doğal olarak ki 70 yaş sınırı bu bankalar kredi verirken uygulayabilecekleri en üst sınırdır. Haliyle 65 yaş üstü kredi, 60 yaş üstü kredi gereksinim duyan müşteriler bu bankaların kredilerini kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Konya Gezi Rehberi | Gezilecek Yerler | Otel Tavsiyeleri başlıklı makalemizde Çağıran, günübirlik konya gezisi blog ve Herkesi hakkında bilgiler verilmektedir.

70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar? Kredi Yaş Sınırı Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Sevginin Nelere Kadir Olduğunu Gösteren 7 Fotoğraf Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı? Faizsiz Kredi Veren Bankalar? Bu Köpekbalığı Hiç Görmediğiniz Cinsten | Çok Şaşıracaksınız 21 Ekim 2017 Günlük Burç Yorumları Şenay Yangel Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ? 2018 Katlı Kesim Saç Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: