Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2017 Modası Sakal Ve Bıyık

Ana Sayfa » Moda » 2017 Modası Sakal Ve Bıyık

Son dönemlerde sakal ve bıyık bırakma adamların yeni tercihi haline geldi. Fakat erkekler için bir sembol olan sakal ve bıyıklar, yoksunluğunda yada kaybında ruhsal problemler çıkarıyor. Gelişen teknolojiyle bu yoksunluğu yaşayanlar için sakal ve bıyık ekimi uygulamaları yapılıyor ve belirgin oranda ekim teknolojilerine talep var

Güzel duyu, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur, son dönemlerde sakal bıyık ekimine olan taleplerin arkasında gelişen hızla gelişen teknolojinin bulunduğunu belirtti:” Sakal ve bıyık ekimi artık son aşama kolay ve rahat bir halde yapılabiliyor. Kullanılan cihazlar ve ekim hakkında elde ettiğimiz yeni bilgiler sakal ve bıyık ekiminin etkili bir halde yapılabilmesine olanak sağlıyor. Artan taleplerde bu doğrultuda terfi etti. Artık bir adam sakalında ve ya bıyığında eksiklik yaşıyorsa, ekim yaptırabileceğini biliyor, ertelemiyor ya da oluruna bırakmıyor”.

Sakal, bıyık ekimi iyi mi yapılıyor?

Sakal ekiminin saç ekimi uygulamasından bir farkının olmadığını söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur: ” Sakal bıyık ekimi, tıpkı saç ekiminde olduğu şeklinde güzel duyu açıdan sorunlu bıyık ve sakal bölgesinde meydana getirilen cerrahi işlemdir. Dış görünüm ve özgüven açısından adamların istedikleri sakal ve bıyık yoğunluğuna haiz olmaması, sakal bıyık ekimi operasyonlarının başlıca sebepleridir. Ense bölgesinden donör kıllar alınır ve yüzün sorunlu bölgesine aktarma edilir. Lokal anestezi altında uygulanan sakal ya da bıyık ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılır ve işlemin süresini, geçirme edilecek kök sayısı belirler” ifadesinde bulunmuş oldu.

Sakal bıyık ekimi kimlere yapılıyor?

“Sakal ve bıyık yoğunluğundan memnun olmayan hepimiz bu işlemi yaptırabilir. Bilhassa bizlere gelen hastalarımız, bir cilt rahatsızlığı sonrasında kıl kaybı yaşamış ya da geçirdiği bir kaza sonrası bölgesel boşlukları olan hastalarımızdır. Ek olarak hormonal sorunları olan, doğuştan sakal ve ya bıyık yoğunluğu problemi yaşayanlar da bu ekimi yaptırabilirler” diyen Cihantimur, ekim sonrası son aşama konforlu bir süreç yaşandığının da altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan 2017 Trend Olmuş Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde 3 yaş erkek çocuğu saç modelleri, Çocuk ve Erkek hakkında bilgiler verilmektedir.

2017 Modası Sakal Ve Bıyık - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mayonez Kısırlık Yapar Mı ? Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? Frenk Maydanozu Hakkında Bilgi Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler Akıllı Telefon Kullanım Oranı En Yüksek Ülke Sizce Kim ? Apple Artırılmış Gerçeklik Donanımını Ne Zaman Tanıtacak ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır

%d blogcu bunu beğendi: