Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

12 Dev Adam’dan Bir Kayıp Daha…

Ana Sayfa » Sosyal Medya » 12 Dev Adam’dan Bir Kayıp Daha…

12 Dev Adam Eurobasket 2017 D Grubu 3. maçında Sırbistan ile karşılaştı.Maçtan 80-74 yenik ayrılan millilerimiz 3. maçında 2. mağlubiyetini almış oldu.Kafa kafaya devam eden mücadelede son bölümde istediklerini yapamayan ekibimiz Sırbistan’a boyun eğmek mecburiyetinde bırakıldı.

Karşılaşmaya başlanıldığında ilk atak planımız boyalı alanda Sertaç Şanlı’ya top indirmek ve Sertaç’a şut imkanı yaratmaktı.İlk üç hücumumuzda bu planı uygulamaya çalıştık sadece iki top kaybı yaparak savunmaya sayı atamadan döndük.Bu sırada Sırbistan cephesinde Jovic pasör kimliğini konuşturdu ve Sırbistan’ın karşılaşmanın ilk dakikalarında üstün olan taraf olmasını sağlamış oldu.Sertaç Şanlı üstünden sayı bulmaya emek harcama fikri işe yaramayınca Cedi Osman sahneye çıktı.Cedi’nin Mesuliyet alarak Sırbistan’ın farkı açmasına izin vermemeye çalışmasına karşın zorlama atışlar ile hücumdan eli boş dönmeye başladık.Süratli hücumlar ile ardı ardına sayılar bulmaya süregelen Sırbistan farkı 11 sayıya kadar çıkarsa da Cedi Osman’dan gelen üç sayılık basket ile ilk periyodu 21-13’lük skor ile 8 sayı geride kapattık.

Sırbistan ikinci periyoda Boban Marjanovic’in bulmuş olduğu sayılar ile başladı ve 4-0’lık seri ile molaya gidildi.Mola sonrası Melih Mahmutoğlu’ndan gelen üst üste 3 sayılık isabetler ile farkı eritmeyi başarıp maça yeniden ortak olduk sadece hücumda gene istediklerimizi yapamadığımız ve saldırı disiplininden koptuğumuz dakikalarda Sırbistan karşı karşıya gelme süresince yapmış olduğu en iyi işi yapmış oldu ve süratli hücumdan bulmuş olduğu basketler ile farkın tam anlamıyla kapanmasına izin vermedi.Periyodun son hücumunu Sinan Güler’in turnikesi ile değerlendirerek dönem arasına 36-31 geride girdik.

Savunmada İyi Hücumda Sorunluyduk

İlk yarıda parke üstünde iyi bir müdafa gayreti ortaya koyduk ve Sırbistan’a sete set hücumda kolay basket bulma imkanı vermedik.Genel olarak buldukları sayılar süratli hücumdan geldi.Kenan Sipahi’nin faul problemine girmesine kadar üst düzey bir savunma performansı gösterdik ve Sırbistan tarafının kilit adı Bogdanovic’in devreye girmesine engel olmayı başardık.Kenan Sipahi’nin Bogdanovic’e karşı gösterdiği müdafa hakkaten etkileyiciydi.
Doğuş Balbay’ın oyuna girmiş olduğu dakikalarda gösterdiği çaba ve getirmiş olduğu enerji ön plana çıkan unsur oldu.Çaldırmış olduğu toplar ile rakibimize zor anlamış olur yaşattı sadece Sırbistan savunmada Doğuş Balbay’ın düşük şut yüzdesini avantaja çevirip,kendisini savunmada boş bırakıp bu müdafa şeklini ”double team” ile destekleyince mecburen Doğuş Balbay’a şut kullandırmak zorunda kaldık ve isabet bulamayınca süratli hücumdan sayı yemeye engel olamadık.

Sırbistan ekibi süratli hücumlarda uzunları Kuzmic ve Milosavljevic ile sayı buldu.Kuzmic ve Milosavljevic’in süratli hücumlar ile etkili olduğu anlarda parke üstündeki tek uzunumuz olan Semih Erden’in bu ikili kadar süratli olamaması Sırbistan’ın farkı korumasındaki etkenlerden biri oldu.

Saldırı disiplininden koptuğumuz dakikaları en aza indirip zorlama şutlardan kaçınmamız halinde Sırbistan’a daha azca sayı attırmamız olasıydı.Hücumda yapamadıklarımız Sırbistan’ın süratli hücumlar ile kolay sayı bulmasına olanak sağlamış oldu ilk yarı süresince.

İkinci yarıya süratli başlamış olan taraf millilerimizdi sadece rüzgarı tam anlamıyla arkamıza alıp devamını getiremedik.İlk yarıda düşük ritmde pek fazla sayı bulmasına izin vermediğimiz Sırbistan üçüncü çeyrekte düşük ritmde sayılar bulmayı başardı.Ara sıra 5 kısa ile sürdürdüğümüz oyuna karşılık Aleksandar Djordjevic’den Kuzmic ve Stimac hamleleri geldi,boyalı alana topu indirip sayı bulmaları ayrıntılardan yalnız bir tanesi oldu.Kuzmic ve Stimac karşısında Erkan Veyseloğlu ve Cedi Osman ikilisini kullanarak dış savunmadaki zaafiyetlerini lehimize çevirerek sayılar bulduk.
Üçüncü periyodu ”psikoloji baraj” tarzında betimlemeler ile kastettiğimiz 10 sayılık farkın altında 53-45’lik skor ile geride kapatmamız son periyoda ümitli ve motive girmemiz açısından oldukca mühim bir noktaydı.
Son periyoda girildiğinde Sırbistan ve millilerimizin karşılıklı basketler bulması ile beraber fark 7-8 sayı civarından ayrılmadı,ta ki bulduğumuz üst üste üç 3 sayılık baskete kadar.
57-50’lik skor ile Sırbistan’ın üstünlüğü ile geçilen periyodun ilk dakikaları sonrası bulduğumuz isabetler ile skoru 59-57’ye getirip mola aldırdık.Öne geçmemiz sonrası gene karşılıklı basketler silsilesi ile üstünlük devamlı el değiştirmeye başladı.Maç süresince extra çaba ile savunduğumuz Bogdan Bogdanovic’in 3 sayılık basketleri maçın kırılma noktası oldu diyebiliriz.Farkı 2-3 hücuma kadar çıkaran Sırbistan maçtan galip ayrılmayı başardı.
Son periyodun Ufuk Sarıca-Aleksandar Djordjevic içinde geçen taktik savaşı olması haricinde bilhassa son 3 dakikada Sırbistan’ın hücumda Lucic-Jovic-Bogdanovic şeklinde adları ile bulmuş olduğu üç sayılık isabetlere karşılık verememiz Sırbistan’ı elimizden kaçırmamıza niçin oldu fikri saçmalık değildir sanırım.Tehlikeli sonuç anları oynamayı bilen Sırbistan karşısında mücadelemizi son topa kadar sürdürmemiz hafife alınacak bir durum değil.

Karşılaşmadan Ufak Notlar

Takımın liderliğini üstlenmesi icap ettiğini düşündüğüm Sinan Güler tıpkı Rusya Maçında olduğu benzer biçimde kendini gösteremedi.Kenan Sipahi de faul problemine girerek Ufuk Sarıca’nın organize ettiği rotasyonun uygulanmasına engel olan isimdi.

Rusya mücadelesinde uzunlarımız Semih Erden ve Sertaç Şanlı faul problemine girerek Rusya’nın uzunları tarafınca sindirilmişti.Aynı senaryo bugün kendini gösterdi.Bilhassa Marjanovic başta olmak suretiyle parke üstünde Sırp uzunlara karşı kendilerini gösteremedikleri zamanlar oldu.Semih Erden’in kondisyon sorununu bu detayla özdeşleştirebiliriz fakat Sertaç Şanlı’nın yokları oynaması alınamayan yengi için bahsedilebilecek olumsuzluklardandı.

Pozitif etmenlerden bahsedecek olursak Cedi Osman’ın göz dolduran performansıyla beraber Melih Mahmutoğlu’nun ekibi ateşleyici oyununa dikkat çekebiliriz.Semih Erden’in bitkinlik emareleri gösterdiği dakikalara kadar ortaya koyduğu oyun ile beraber Furkan Korkmaz’ın eksikliğini hissettirmemesini de gözden kaçırmamalıyız.Ek olarak Kenan Sipahi’nin Bogdanovic’e karşı yapmış olduğu müdafa karşılaşmayı son bölümlere kadar kazanma ihtimalimizin bulunmasının faktörlerinden biriydi.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İptal Dilekçesi başlıklı makalemizde Edilir, İptal ve İptali hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Dev Adam’dan Bir Kayıp Daha… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Emzirirken Göğüs Ağrısı Neden Olur? Sürpriz Sonla Biten Birbirinden Mükemmel 10 Film İrmik Helvası Nasıl Yapılır Sütsüz 90’lı Yıllarda Soluksuz İzlediğimiz Efsane Diziler Aldığım Telefon Kaçak Çıkarsa Ne Yapacağım ? Özel Tasarım Hediyeler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır