Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

100 Yıl Sonra Teknoloji Nasıl Olacak ?

Ana Sayfa » Güncel » 100 Yıl Sonra Teknoloji Nasıl Olacak ?

1900’lü yılların başlangıcında dünya teknolojik olarak günümüzden oldukça gerideydi. Devrin ressamlarından 2000’li yılların teknolojisini tahmin etmeleri istenince ortaya garip fakat bir çoğunun günümüzde gerçekleştiği resimler çıktı. Bakalım 100 yıl ilkin günümüz teknoloji tahminleri hangileri idi.
1) Uçan itfaiye çalışanları

Günümüzde bizzat uçan itfaiye çalışanları olmasa da yangın söndüren helikopterler ve uçaklar bu resimde ortaya atılan tahmini doğrular özellikte.

2) Elektronik okullar

Zihin okuma yöntemi teknolojisi üstüne oldukça etkili emek harcamalar yürütülen bu günlerde beyine herhangi bir halde informasyon aktarımı mümkün değildir. Bu tahminin gerçekleşmesi için sanırım bir süre daha beklememiz gerekecek.

3) Uçan postacılar

Geçtiğimiz yıllarda yürüyerek dağıtılan postalar ilkin bisikletle peşinden da motosikletli postacılar ile dağıtılmaya başlandı. Sadece çevremizde şimdilik uçan postacılar görünmüyor.

4) Astronomi ve uzay bilimi

O yıllardan günümüze kadar en oldukca geliştirilen teknolojilerin başlangıcında şüphesiz uzay bilimi içeriyor. Resimde bir uzay bilimcisi ayı incelerken görünmektedir. Günümüzde ise ayı ve yakın gezegenleri de aşarak yakın galaksilerden çeşitli bilgiler edinebilmekteyiz.

5) Elektronik ziraat makinaları

Yüz yıl ilkin çiftçilik tamamen insan gücüne dayalı iken günümüz çiftçileri son teknoloji makinalar ile azca zamanda azca enerji ile oldukca daha çok iş yapabilmektedir. Bu resimde öngörülen tahmin gerçekleşmiştir.

6) Su altı seyahatleri

Deniz atı ile su altında gezi etme fikri tamamen olmasa da kısmen gerçekleşmiştir. Deniz atı ile değil fakat oksijen tüpleri ve dalgıç giysileri ile su altında dolaşabilmek günümüzde mümkündür.

7) Uçan otomobiller

Bir oldukça bilim kurgu filmimizde işlenmiş uçan otomobiller mevzusu yüz yıl ilkin de insanoğlunun hayallerini süslemekte idi. Günümüzde bu hayal hala gerçekleşmemiştir. Fakat bu yönde bazı firmalar tarafınca ciddi emekler yürütülmektedir.

8) Gerektiği süre uçabilen harp gemileri

Denizde ve havada çalışabilen bir vapur hayal eden ressam bu hayalini bir gemiyi devasa bir balona bağlayarak uçururken anlatmıştır. Günümüzde bu şekilde bir teknoloji yok, fakat cenk ve tayyare gemilerinin dem denizde hem havada oldukça etkili bulunduğunu biliyoruz.

9) Elbise dikme makinası

O zamanlarda oldukça zor benzer biçimde görünen bir teknoloji olsa da günümüzde fazlaca daha gelişmiş kumaş fabrikaları mevcut. Kısacası meydana getirilen bu tahmin de günümüzde kullanılan en mühim teknolojilerden bir tanesi.

10) Otomatik makyaj makinası

En fazlaca bayanların hayal etmiş olduğu makina otomatik makyaj makinasıdır. Fakat günümüzde bile bu şekilde bir makina maalesef kullanılmamaktadır.

11) Elektrikli süpürge

Gene o yıllarda bayanların en büyük düşsel olan elektrikli süpürge günümüzde en oldukca kullanılan ev aletlerinden bir tanesidir. Resimde anlatıldığından oldukca daha detaylı ve kullanışlı olan elektrikli süpürge 2000’li yılların doğru tahminleri içinde yerini almıştır.

12) Kuluçka makinası

Yüz yıl ilkin imgesel bile zorluk derecesi yüksek teknolojilerden bir tanesi olan kuluçka makinası günümüzde oldukça geliştirilmiş ve endüstriyel tavuk sektörünün olmazsa olmaz unsuru olmuştur.

13) Taşınabilen tekerlekli evler

İnsanların devamlı yeni bölgeler keşfetme ve gezebilme iç güdüsünün oluşturduğu bir hayal olan tekerlekli evler günümüzde tamamen gerçek olmasa da oldukca lüks karavanlar ile kısmen gerçekleşmiş görünüyor.

14) Elektronik adam kuaförleri

Bayanların makyaj makinası benzer biçimde elektronik adam kuaförleri de günümüzde kullanılan bir teknoloji değil. Galiba uzun seneler daha da olamayacak.

15) Cenk otomobilleri

Savaşlarda kılıçlar ve yeni buluş edilen barutlu silahların kullanıldığı dönemde harp otomobilleri tamamen hayalden ibaretti. Fakat gelişen teknoloji ile hayal olmakla kalmadı ve tüm dünyada kullanılan son sistem zırhlı harp araçları her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

16) Uçan avcılar

Av meraklılarının av hayvanları ile şartları birazcık eşitlemek için hayal etmiş olduğu uçan avcı teknolojisi geliştirilmemiş ve günümüzde kullanılmamaktadır. Bunun yerine oldukça çağdaş av silahları geliştirilmiş ve avcıların kullanımına sunulmuştur.

17) Cenk uçakları

İnsanların en büyük düşsel bu resimlerde de gördüğümüz suretiyle uçabilmektir. Bu sebeple insan özgür olmayı sever ve uçabilmek gerçek anlamda özgürlüktür. Bu resimde harp uçakları geleceğin düşsel olarak işlenmiştir. Bu hayalde günümüzde gerçekleşmiş ve oldukça çağıl cenk uçakları nerede ise her devletin ordusunda etken vazife almaktadır.

18) Su altı otobüsü

Günümüzde geliştirilmiş ve kullanılan bir teknoloji değildir. Bir tek askeri amaçlar ile kullandığımız denizaltılar bu hayalin kısmen de olsa gerçekleştiğini doğrulamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tiflis Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi | Yeme-İçme Önerileri | Konaklama Rehberi başlıklı makalemizde Baştacımız, Gezilecek ve tbilisi botanical garden hakkında bilgiler verilmektedir.

100 Yıl Sonra Teknoloji Nasıl Olacak ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tatili Ucuza Getirmek İçin Bakın Neler Yapıyorlar ? A Vitamini Faydaları Ve Zararları İhmal Edilen Astım KOAH’a Dönüşebilir Çalışırken Enerjik Durmak İçin Öneriler Kitap Kurdu Olanlar İçin Ölmeden Önce Okunması Gereken 15 Eser Evde Saç Nasıl Boyanır Resimli Anlatım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoş geldiniz

F5Yap.Com – Sosyal İçerik Platformu - Tüm Hakları Saklıdır